ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Очільник Хмельницької облради не впорався з депутатами Гереги

Чергова сесія облради вкотре поставила під сумнів можливість порозуміння місцевих політичних еліт
Depo.
18 лютого 2016 17:55
ФОТО: depo.ua
Очільник Хмельницької облради не впорався з депутатами Гереги
Очільник Хмельницької облради не впорався з депутатами Гереги

Голова облради Михайло Загородній майже годину добирався до свого крісла, а його ініціативи так і залишилися непочутими, повідомляє Depo.Хмельницький.

Очільник Хмельницької облради так і не може зорганізувати депкорпус - фото 1

З початку скликання нового депкорпусу обласної ради непорозуміння між фракціями та самим, досить неоднозначно обраним, головою поглиблюються. Особливо це демонструють кадрові питання, які намагається лобіювати очільник ради.

Очільник Хмельницької облради так і не може зорганізувати депкорпус - фото 1

Вже дві сесії поспіль він безрезультатно пробує "провести" заступників, але терпить фіаско. Схоже, питання не стоїть в особистостях, які нарешті вже й озвучив Михайло Загородній, а в протистоянні політсил. Сам він відверто це коментує: "Кожна фракція хоче бачити у цьому кріслі свого представника, а дійти спільного рішення поки не вдається".

Очільник Хмельницької облради так і не може зорганізувати депкорпус - фото 3

На останній сесії облради "порошенківському" голові закинули ще й "вкидання" в порядок денний чи не з десяток питань. Відтак, найбільша фракція "За конкретні справи", що представляє інтереси славнозвісного нардепа Гереги, не лише заблокувала трибуну й місце голови облради, а й, в піку йому, не голосувала за "його" кадрові ініціативи.

По суті, те ж саме на попередній сесії зробили й "свободівці". Певною мірою дистанціювалися й "аграрії", взявшись за створення власних депгруп, які мають перейматися проблемами селян.

"Самопоміч" ніби як і готова співпрацювати в обмін на крісло першого заступника, а "Батьківщина" - на посаду просто заступника. Проте і тут стався казус. З невідомих причин – чи то описка, чи халатність, чи якісь інші мотиви – та в порядку денному зникло визначення "перший заступник".

Очільник Хмельницької облради так і не може зорганізувати депкорпус - фото 4

Нагадаємо, попереднім рішенням депутати облради вирішили створити дві посади "в допомогу" Загородному, тобто до першого зама додати ще одного – просто зама. Певне депутати, ще голосувавши з подачі спікера ВР Володимира Гройсмана, за теперішнього керівника облради, розуміли – з одним заступником він не справиться.

До слова, коментуючи відсутність у себе заступників, керівник облради абсолютно спокійно на це реагує: "Знаєте я п’ять місяців працював без заступників голови облдержадміністрації і зараз два місяці працюю без заступників голови облради. Однак найголовніше, що нам необхідно - це відкоригувати роботу виконавчого апарату задля його посилення."

Очільник Хмельницької облради так і не може зорганізувати депкорпус - фото 5

Правда, Михайло Загородній не уточнив, яка від цього користь, і в якому стані він залишив облдержадміністрацію. Там дотепер перший заступник виконує обов'язки навіть без префікса "т.в.о.", а окрім нього працює єдиний заступник з питань АПК. Як він збирається посилювати апарат облради і ким, коли не залишив команди в облдержадміністрації, якою керував торік, нинішній очільник облради також не пояснив. Керуючи облдержадміністрацією, Загородній звинувачував Яценюка у затягуванні призначень, проте зараз вже нема кого винити.

Зважаючи на те, що кадрові питання провалили, напрошується висновок, що і в коаліції не все гаразд.

Очільник Хмельницької облради так і не може зорганізувати депкорпус - фото 6

Її в Хмельницькій облраді і чітко не окреслено. Ситуативно вона склалася лише на час голосування за самого голову. Тоді лише "Свобода" з представників семи політсил не голосувала.

В Громадській раді при ОДА намагаються жартувати на цю тему. Пропонують депутатам покликати когось, аби підтримати голову облради. Бо, як помітили посадовці, а за ними й депутати, Михайло Васильович приймає рішення лише після консультацій з "куратором" області Михайлом Гвоздьовим. А тому, схоже, важкувато керувати дистанційно.

Треба віддати належне, правда, громадській свідомості депутатів, які при політичних розбіжностях, все ж так чи інакше поточні питання голосують. 

Що то є політична чи кадрова криза - остаточно можна буде говорити вже проаналізувавши наступну сесію, яка вималює остаточну конфігурацію в розстановці політсил в області.

Очільник Хмельницької облради так і не може зорганізувати депкорпус - фото 7

А поки у такому - не визначеному режимі Хмельницька обласна рада працює з 27 листопада 2015 року.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький