Нову систему безпеки впроваджуватимуть на ХАЕС

Стосуватиметься вона 3 та 4 енергоблоків
Depo.
1 липня 2016 13:23
ФОТО: depo.ua
Нову систему безпеки впроваджуватимуть на ХАЕС
Нову систему безпеки впроваджуватимуть на ХАЕС

Можливість впровадження нової системи безпеки на енергоблоках ХАЕС розгланули українські та чешські фахівці, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на сайт ХАЕС.

Працювала група енергетиків чеської компанії UJV Rez, підрозділів Енергоатому - ХАЕС та "Атомпроектінжиніринг", а також ПАТ "Київський науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут "Енергопроект".

Фахівці відвідали будівельні конструкції та ознайомилися з теперішнім станом недобудованих енергоблоків.

Обговорили можливість реалізації нової системи охолодження корпусу реактора (СОКР) при спорудженні 3 та 4 енергоблоків Хмельницької АЕС, а також технічні рішення щодо відводу тепла з гермооболонки при роботі цієї системи.

Вже вкотре фахівці чеської компанії зустрічаються з адміністрацією Хмельницької АЕС та Держнагляду, оскільки питання безпечної експлуатації атомних електростанцій сьогодні мають найвищий пріоритет.

Іноземці пропонують впровадити сучасну систему управління важкими запроектними аваріями.

Нову систему безпеки впроваджуватимуть на ХАЕС - фото 1

Віце-президент з розвитку бізнесу UJV Rez Йірі Здарек наголошує, що об'єктом уваги компанії є розплавлення ядерних паливних елементів реактора та вирішення проблеми важкої запроектної аварії на енергоблоках ВВЕР, а саме утримання коріуму (розплавлення зони) всередині корпусу рактора.

Нову систему безпеки впроваджуватимуть на ХАЕС - фото 2

"На російських енергоблоках застосовується "пастка розплаву", - каже Йірі Здарек. - Наша компанія пропонує абсолютно нову сучасну систему, яка здатна в декілька разів збільшити можливості управління запроектними аваріями."

Головний інженер ПАТ "КІЕП" Володимир Чернавський підкреслює: "З впровадженням цієї системи хмельницькі енергоблоки стануть дійсно сучасними європейськими енергоблоками."

Нову систему безпеки впроваджуватимуть на ХАЕС - фото 3

Довідково: Група "UJV" (Чехія) працює у галузі проектування та інженерної діяльності, підтримки безпечної та ефективної експлуатації атомних і класичних електростанцій, хімії паливного циклу, надає комплексні послуги при поводженні з радіоактивними та іншими специфічними відходами, здійснює прикладні дослідження, розробки, сучасні технології та інновації, зокрема в галузі використання ядерної енергії та джерел іонізуючого випромінювання.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький.

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп ВКонтакті та