UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Нововведення, які очікують на українських пенсіонерів: Стаж рахуватимуть по-новому

Цієї осені у другому читанні депутати розглянуть урядовий проект пенсійної реформи. Українцям готують низку нововведень, що стосуються як нинішніх, так і майбутніх пенсіонерів

Нововведення, які очікують на українськи…

Пенсійна реформа, якої з острахом очікують всі українці, вже невдовзі порадує нововведеннями передає Depo.Хмельницький з посиланням на Сегодня.

Цієї осені в Україні в другому читанні розглянуть урядовий проект пенсійної реформи. Зокрема, буде введено цілий ряд нововведень як для діючих, так і для майбутніх пенсіонерів.

З'явиться "осучаснення" (5,6 мільйона пенсій перерахують, в результаті вони виростуть на суму від 200 до понад 1000 гривень), але посилюються правила розрахунку стажу.

Уряд хоче запровадити так званий "ефективний пенсійний вік" - частина українців вийде на пенсію в 63 або 65 років.

Щоб заробити пенсію, можна мати від 15 років стажу. Але українці з 15 роками стажу виходять на пенсію в 60 років, а в 2028-му, якщо реформу ухвалять, будуть виходити на заслужений відпочинок в 65 років.

Мінімальна вимога для отримання пенсії в 65 років не змінюється, її закріпили на рівні 15 років. А ось вимоги для пенсії в 63 і 60 років будуть рости нвпродовж 10 років, збільшуючись з кожним роком на 12 місяців. Так, в наступному році в 60 років отримати свою пенсію зможуть українці з 25 роками стажу, а до 2028-го потрібно відпрацювати як мінімум 35 років.

Водночас, розмір пенсії буде визначатися індивідуально, і вираховуватись за формулою. При цьому в законі вже зараз є норма - розмір пенсії за віком не може бути нижчим за прожитковий мінімум для непрацездатного. Саме цю суму (зараз 1312 гривень) і називають мінімальною пенсією. Якщо виявиться, що розмір пенсії, обчисленою за формулою, нижче 1312 гривень, за рахунок пенсійного фонду її "дотягнуть" до мінімалки.

Пенсія обчислюється за формулою: середня зарплата за три минулі роки помножити на співвідношення власної зарплати до середньої по країні помножити на стаж і на 1,35% зараз або 1% після реформи.

А ось люди, які мають стаж менше 15 років, взагалі не будуть отримувати пенсію, а якщо не встигнуть заробити необхідний стаж, пенсія просто буде надана пізніше.

Через п'ять років "вчасно" на заслужений відпочинок вийдуть українці з 30 роками стажу. Якщо на той час у пенсіонера буде тільки 25 років стажу, пенсію можна буде отримати лише в 63 роки.

Ще одна "приємність" - навчання в університеті не вважається за стаж. Також до страхового стажу не відноситься декрет, служба в армії.

Таким чином, українець після закінчення навчального закладу повинен працювати практично безперервно. Експерти впевнені: вимога в 35 років стажу цілком відповідає міжнародній практиці. Максимальна вимога в країнах ЄС - 40 років.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme