Новоутворені тергромади отримують право на землі

Об'єднані тергромади вже в серпні розпоряджатимуться землями за населеними пунктами
Depo.
7 червня 2016 18:30
ФОТО: depo.ua
Новоутворені тергромади отримують право на землі
Новоутворені тергромади отримують право на землі

Вже у першому півріччі Геннадій Зубко обіцяє в своєму блозі передати тергромадам повноваження розпоряджатися землями сільгосппризначення за межами населених пунктів, повідомляє Depo.Хмельницький.

Віце-прем’єр-міністр - Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко пише: "Ключовий напрям децентралізації – максимальне сприяння добровільному об’єднанню територіальних громад, передача повноважень на місця, наближення центру прийняття рішень до рівня об’єднаної територіальної громади, справедливий розподіл повноважень між органами місцевого самоврядування та виконавчої влади."

Так держава передає об’єднаним громадам не лише відповідальність, але й ресурси для розвитку: гроші, землю і можливість ними управляти.

"У наших планах – до кінця року забезпечити передачу на місця повноважень з надання адміністративних послуг. Відкриття ЦНАПів по всій Україні – одне з головних завдань. Люди будуть отримувати на території громади більшість необхідних документів та послуг", - повідомив Геннадій Зубко.

За його словами, Мінрегіоном спільно з колегами з Міносвіти, МОЗ, Мінсоцполітики та місцевою владою визначаються чіткі нормативи з надання послуг у сфері освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, громадського правопорядку.

А ще чиновники удосконалюють формулу розрахунків державних субвенцій у сфері освіти та охорони здоров’я та мають на меті найближчим часом затвердити перелік обов’язкових безоплатних послуг в галузі охорони здоров’я на первинному рівні.

Довідково: В Україні вже діють 172 об’єднані територіальні громади. І їхня кількість зростає. Цього року очікуємо до 200 нових об'єднаних громад та зростання надходжень до місцевих бюджетів до 110 млрд грн", - сказав Геннадій Зубко.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький