UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Новий етап розвитку вітчизняної атомної енергетики стартує з Хмельниччини

Уже 22 листопада будуть підписані угоди між НАЕК "Енергоатом" та Westinghouse щодо початку реалізації проєкту будівництва двох нових енергоблоків на Хмельницькій АЕС

Валентина Моісеєнко
Шеф-редактор регіональної редакції Depo.Хмельницький
Новий етап розвитку вітчизняної атомної…
Новий етап розвитку атомної енергетики стартує з Хмельниччини

Ще у жовтні представники компанії Westinghouse готові долучитися до добудови енергоблоків №3 та №4 ХАЕС. Цьогоріч в листопаді інженери американської компанії Westinghouse під керівництвом першого віцепрезидента з комерційної діяльності Еліаса Гедеона та віцепрезидента компанії з будівництва нових АЕС Джоела Ікера прибули на майданчик Хмельницької АЕС. Вони детально обстежать третій енергоблок станції для визначення можливостей та заходів щодо його подальшої добудови, тобто визначать прогалини проєкту та запропонують шляхи його успішної реалізації. 

Протягом останніх місяців компанія Енергоатом провела десятки раундів переговорів з американською стороною та здійснила величезний обсяг роботи, інформують в компанії, передає Depo.Хмельницький. За підсумками підготовлено проєкти перших двосторонніх угод щодо реалізації проєкту будівництва на Хмельницькій АЕС двох нових енергоблоків за технологією АР1000.

Ці дві угоди будуть підписані 22 листопада 2021 року в Києві під час міжнародної конференції "Атомні можливості для розвитку країни". Відтоді й почне свій відлік новий етап розвитку ядерної енергетики, розрахований до 2040 року, коли Енергоатом разом з партнерами має завершити спорудження в Україні 14-ти нових атомних енергоблоків.

Нагадаємо, виготовлена в Харкові турбіна може працювати з реактором компанії Westinghouse. Фахівці АТ "КІЕП" та АТ "Укренергомашини" підтвердили технічні рішення щодо використання турбін К-1100-60/1500-2 М в проекті машзалу енергоблоку № 3 Хмельницької АЕС.

Довідка. "Енергоблок №3 ХАЕС почали будувати у вересні 1985 року, №4 – у червні 1986-го. Обидва блоки запроектовані на поточну потужність 1000 МВт, з реакторною установкою ВВЕР-1000/В-320. Але, попри їхню будівельну готовність 75% для №3 (змонтовано близько 85 одиниць устаткування) та 28% для №4, 1990 року проект був призупинений через "постчорнобильський" мораторій на будівництво нових АЕС.

Для України питання добудови енергоблоків №3 та №4 Хмельницької АЕС є стратегічно важливим, адже воно сприятиме її енергетичній безпеці, доступності тарифу для споживачів, стійкості енергосистеми та створенню тисяч робочих місць, що покращить соціально-економічний розвиток регіону розташування ХАЕС. Добудова цих енергоблоків наблизить Україну до стратегічної синхронізації вітчизняної енергосистеми з енергосистемою ЄС та її інтеграції в Європейську енергетичну мережу через створення на майданчику Хмельницької АЕС джерела резервного електропостачання, під’єднаного до європейської мережі ENTSO-E.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme