UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Новітня військова техніка, інвестиції та децентралізація - про що говорив Порошенко на Хмельниччині

Президент у робочій поїздці областю встиг поспілкуватися з військовими, взяти участь у випробуваннях безпілотника, передати армійцям техніку, долучитися до Ради регіонального розвитку області та зустрітися з жителями краю

Новітня військова техніка, інвестиції та…

Під час поїздки на Хмельниччину Петро Порошенко провів низку зустрічей: із армійцями в Старокостянтинові, з учасниками Ради регіонального розвитку та жителями краю.

Розпочався візит Петра Порошенка з відвідування військового аеродрому в Старокостянтинові. Тут базується 114-а бригада тактичної авіації, льотчики якої виконали понад 100 бойових вильотів, і 10-а окрема гірничо-штурмова бригада, яка відзначилася в боях під Мар'їнкою, Попасною, Золотим і зараз виконує бойові завдання в зоні проведення операції Об'єднаних сил. "Приємно відзначити, що і у військових в Хмельницькій області є велика підтримка з боку держави. Зокрема, в регіоні будується 13 гуртожитків для військовослужбовців за державний рахунок", - підкреслив губернатор Хмельницької області Вадим Лозовий.

Глава держави взяв участь у випробуваннях ударних турецьких безпілотників Bayraktar, які нещодавно були поставлені на озброєння української армії. "За своїми характеристиками цей безпілотник є одним з кращих. Bayraktar побив світовий рекорд в класі тактичних середньовисотних безпілотних літальних апаратів за тривалістю польоту, протримавшись у небі більше доби на висоті 8 км. Він може нести ракетне озброєння, знищуючи укріплення противника, в тому числі вражаючи морські цілі", - підкреслив головнокомандувач.

Також Петро Порошенко передав ЗСУ понад 420 одиниць озброєння, назвавши одним із пріоритетних напрямків подальшого розвитку обороноздатності української армії завершення розробки модернізованого озброєння і серійне виробництво ракетних комплексів "Вільха-М" та "Нептун", 155-міліметрових артсистем "Богдана", реактивних систем залпового вогню "Верба 1" і безпілотного розвідувально-ударного комплексу "Сокіл".

"І давня, і нова історія вчить нас: щоб вижити поруч з сусідом Росією, Україна повинна мати сильне військо. Армія, а не меморандуми, є гарантом суверенітету, територіальної цілісності і незалежності нашої держави, запорукою безпеки кожного громадянина. Тому армія й безпека були і залишаються першим моїм пріоритетом", - зазначив Петро Порошенко.

На Раді регіонального розвитку глява держави проголосив досить гучну заяву:"Хмельницька область залучає інвестиції та створює робочі місця, тут відкриваються індустріальні парки і будуються потужні біотеплоелектростанціі. Приїжджайте і подивіться на успіхи Хмельницької області!"

Курс на децентралізацію сприяв нарощуванню економічної могутності й не самими промислово розвиненими регіонами України. Раніше говорили про економічні успіхи таких великих областей, як, наприклад, Дніпропетровська чи Львівська, але тепер успіхів досягають й інші території.

Впродовж останніх трьох років Хмельницька область займала перше місце в Україні з формування територіальних громад - на сьогоднішніь сформована 47 об'єднана територіальна громада (76%). "Завдяки децентралізації доходи місцевих бюджетів з 2014 року збільшилися в 3,3 рази, підтримка з державного бюджету зросла більш ніж удвічі, реалізовано понад 600 інфраструктурних проектів", - зазначає голова Хмельницької обласної державної адміністрації Вадим Лозовий.

Результатом децентралізації стало не лише поліпшення інфраструктури, а й активне залучення в регіон іноземних інвесторів. Як заявив Петро Порошенко, за останні 4 роки в Хмельницькій області було створено близько 40 тисяч робочих місць. Тут працює понад 250 підприємств з іноземним капіталом з 36 країн світу, а понад 50% інвестицій надходять в регіон з країн ЄС.

Приміром, в Старосинявському районі компанія "Елеватор СТРОЙ Інвест" запустила найбільший в Європі завод з переробки сої, інвестиції в який склали 1,5 млрд гривень, а компанія "Кернел" реалізує проект будівництва підприємства з переробки соняшнику вартістю 130 млн доларів.

Президент також виділив внесок регіону в енергетичну незалежність України. "Пріоритет держави і територіальних громад - енергозбереження та енергонезалежність. На території Хмельницької області вже працює 19 сонячних електростанцій загальною потужністю 55 МВт, а протягом 2019-2020 років планується введення в експлуатацію ще 36 сонячних електростанцій", - заявив глава держави і зазначив, що в Кам'янець-Подільському на кошти Світового банку відкрита перша в Україні, третя в Європі і п'ята в світі біотеплоелектростанція потужністю 45 МВт.

Всі ці кроки, за словами Президента, повинні наблизити Україну до перемоги над головним ворогом побудови успішної та процвітаючої України - бідністю. Згідно з планом глави держави, кроки по боротьбі з бідністю включають, зокрема, індексацію пенсій. "У 2017 році були прийняті необхідні законодавчі рішення і більш 306 тис. пенсіонерам в Хмельницькій області в березні були підвищені пенсії", - підкреслив Президент і нагадав, що пенсіонерам з мінімальною пенсією протягом березня-квітня буде виплачено по 1 205 гривень.

Ще один крок у боротьбі з бідністю - монетизація субсидій. "Раніше ці кошти йшли безпосередньо газовим компаніям. Ми прийняли рішення про видачу субсидій готівкою одержувачам, 70% яких є пенсіонерами. У Хмельницькій області це 140 тис. осіб", - сказав Петро Порошенко.

Крім того, в області розроблено план перспективного розвитку регіону на три роки з урахуванням потреб і пропозицій всіх міст, районів, об'єднаних громад і громадськості. "Сьогодні ми визначили, що пріоритетом є не лише поліпшення інфраструктури, а й економічне зростання нашого регіону і поліпшення добробуту кожного подолянина. Ми повинні дати економічний імпульс для залучення інвестицій, відкриття підприємств і створити сприятливий клімат для ведення бізнесу", - заявив Вадим Лозовий та уточнив, що мова йде, зокрема, про відкриття нових інвестиційних майданчиків в формі індустріальних парків "Хмельницький" та "Славута".

Про важливість оборони країни не лише армією, а й кожним українцем, особливо напередодні 31 березня, Петро Порошенко, вже як кандидат в Президенти, говорив і під час спілкування з тисячами хмельничан на центральній площі міста.

"Ставлячи позначку в бюлетені, кожен з нас буде відповідати на питання: чи зможемо ми зберегти незалежність від Росії; чи здатні ми протистояти спробам Кремля якщо не силою, то хитрістю втягнути Україну назад в імперію, не допустимо ми реваншу Путіна і відкинемо зручних йому кандидатів на виборах Президента та Верховної Ради", - зазначив Петро Порошенко і закликав не піддаватися ані на провокації, ані на брехливі обіцянки.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme