В Україні набули чинності нові правила ПДР та підвищені штрафи

Суттєво збильшили штрафи за неправильне паркування, перевищення швидкості та кермування без прав

Українські водії почнуть їздити по-новому - набувають чинності нові правила дорожнього руху і нові штрафи, повідомляє Depo.Хмельницький за інформацією прес-служби Нацполіції.

Перевищення швидкості (понад 50 кілометрів за годину) в населених пунктах відтепер коштуватиме 3400 гривень, замість попередніх 510 гривень.

Якщо водій спричинив ДТП і втік - 3400 гривень штрафу, ще й з можливою конфіскацією.

Кермувальника без прав каратимуть на 20,4 тисячі гривень. Якщо ж протягом року це повториться - заплатить уже 40,8 тисячі гривень.

Суттєвих змін зазнали правила паркування. До 1700 гривень сягає штраф за неправильну парковку, а грубе порушення, як-от стоянка на дорозі у другому ряду, на "зебрі" чи трамвайних коліях, дозволяє евакуювати авто навіть за відсутності власника.

Штраф за неправильну парковку складе від 255 до 1700 гривень. Машину можуть евакуювати, якщо вона стоїть ближче 30 метрів від посадкових майданчиків для зупинки маршрутних транспортних засобів, ближче 10 метрів від позначеного місця виконання дорожніх робіт і в зоні їх виконання, ближче 10 метрів від виїздів з прилеглих територій і безпосередньо в місці виїзду.

Фіксувати порушення, крім патрульних, будуть паркувальні інспектори - їх набиратимуть місцеві органи. Зарплати інспекторам обіцяють до 10 тисяч гривень.

Крім того, покарати зможуть і самого інспектора - якщо він візьме готівку за оплату штрафу з рук водія. За перший такий проступок йому загрожуватиме від 850 до 1700 гривень штрафу, за другий - від 1700 до 2040 гривень.

Нагадаємо, вже вступили в дію нові правила зупинки, стоянки та паркування автомобілів.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький