Незареєстрований, проте з піаром: У Хмельницькому з'явилися перші агітки на виборчих стендах

У Хмельницькому на стендах для передвиборної агітації розміщують листівки Руслана Кошулинського

Про це інформують спостерігачі ГМ "Опора", повідомляє Depo.Хмельницький.

Листівки із зображенням потенційного кандидата на пост Президента України, та написами "Руслан Кошулинський єдиний вибір українців" зафіксували на кількох стендах для передвиборної агітації у Хмельницькому. Окремі з них були ще 31 грудня.

"Очевидно, що листівки мають ознаки дочасної агітації. Станом на 3 січня Руслан Кошулинський не був зареєстрованим кандидатом, а відповідно до ч.1 ст.57 Закону України "Про вибори Президента України! передвиборна агітація розпочинається кандидатом на пост Президента України наступного дня після дня його реєстрації Центральною виборчою комісією і закінчується о 24 годині останньої п'ятниці перед днем виборів," - зазначає координатор громадського спостереження за виборами в Хмельницькій області Андрій Попик.

За твердженням радниці з юридичних питань "Опори" Тетяни Юзвяк, вказані листівки формально мають ознаки дочасної передвиборної агітації потенційного кандидата в Президенти, адже в них міститься заклик голосувати за конкретну кандидатуру, самі листівки розміщені у спеціально відведених для передвиборної агітації місцях. І з огляду на те, що на сьогодні такий кандидат в Президенти як Руслан Кошулинський не зареєстрований ЦВК, то відсутні будь-які правові підстави трактувати вказані листівки як передвиборну агітацію за певного кандидата, й відповідно в даному випадку відсутні порушення порядку розміщення агітаційних матеріалів.

На думку радниці з юридичних питань ГМ Ольги Коцюруби, подібні випадки можуть сприяти створенню нерівних умов для кандидатів: "Практика розповсюдження друкованих матеріалів, які популяризують потенційних кандидатів створює завідомо нерівні умови для тих кандидатів, які не користуються такими методами. Крім того, витрати на друк таких матеріалів не будуть включатися до фінансової звітності кандидатів, оскільки юридично вони не є агітацією, хоча насправді розповсюдження таких листівок спрямоване та досягає мети популяризації потенційного кандидата."

Центральна виборча комісія 15 листопада 2018 року опублікувала повідомлення зі зверненням до всіх потенційних кандидатів із проханням не використовувати дочасну агітацію.

Нагадаємо, Хмельницька міська рада визначила в обласному центрі 27 місць для розміщення матеріалів передвиборної агітації до виборів Президента України, які мають відбутися в березні наступного року.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький