UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Невакцинованих жителів Хмельниччини, як і всіх українців, з понеділка, 8 листопада, відсторонять від роботи

Обмеження стосуються кількох видів діяльності і не передбачають звільнень

Журналіст регіональної редакції Depo.Хмельницький
Невакцинованих жителів Хмельниччини, як…
Фото: "Заборона"

З 8 листопада набуде чинності Наказ Міністерства охорони здоров’я "Про затвердження Переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов'язковим профілактичним щепленням", передає DepoХмельницький з посиланням на інформацію МОЗ України.

Відповідно до Наказу обов’язковим щепленням проти COVID-19 підлягають працівники:

- центральних органів виконавчої влади та їхніх територіальних органів;

- місцевих державних адміністрацій та їхніх структурних підрозділів;

- закладів освіти.

Працівники вказаних організацій потрапили у цей перелік, у першу чергу для забезпечення безперебійної та безпечної роботи органів виконавчої влади на національному та місцевому рівнях та закладів освіти.

Як саме має здійснюватись відсторонення невакцинованих співробітників?

У першу чергу керівник підприємства має проінформувати працівників про правові наслідки у випадку ухилення або відмови від щеплення. Йдеться про відсторонення від роботи без збереження заробітної плати. Керівник підприємства має скласти відповідний акт, якщо працівник ухиляється або відмовляється від проведення щеплення.

Не можуть бути відстороненими від роботи працівники, які мають протипоказання до вакцинації та надали відповідний медичний висновок, виданий закладом охорони здоров’я. У довідці не буде вказуватись діагноз, а тому керівник може вимагати її цілком законно.

Працівники, які отримали принаймні одну дозу вакцини проти COVID-19, не можуть бути відстороненими від роботи, оскільки вже не йдеться про ухилення або відмову від вакцинації.

Звільняти працівника через відсутність щеплення незаконно. Для цього відсутні правові підстави. 

Як тільки працівник отримав принаймні одне щеплення проти COVID-19, то підстав для продовження його відсторонення від роботи немає. Отримання принаймні першої дози не вважається ухиленням або відмовою від вакцинації. У такому випадку він має бути допущений до роботи.  

Якщо під час перевірки уповноваженого органу виявиться, що на підприємстві працюють особи, які ухиляються або відмовляються від щеплення, у такому випадку йдеться про порушення статті 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення "Порушення правил щодо карантину людей".  Відповідальність за порушення вказаної статті для посадової особи складає від 34 тисяч гривень.

Нагадаємо, Міністерство охорони здоров'я готується розширювати перелік професій, працівники яких мають обов'язково зробити щеплення проти коронавірусу. До цього переліку хочуть внести усіх працівників державних установ, організацій та підприємств, соціальних працівників та співробітників поштових послуг.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme