UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Нетішинські депутати виступають за повернення пільг

Депутаи прийняли звернення до керівництва держави з вимогою повернення пільгового тарифу на електроенергію для споживачів, що проживають у 30-кілометровій зоні АЕС

Нетішинські депутати виступають за повер…

Відбулась в режимі онлайн V (позачергова) сесія Нетішинської міської ради VIII скликання, передає Depo.Хмельницький за інформацією пресслужби виконкому. 

На порядок денний було винесено лише одне питання – прийняття звернення до Верховної Ради України, Президента України та Кабінету Міністрів України щодо необхідності повернення пільгового тарифу на електроенергію для споживачів, що проживають у 30-кілометровій зоні атомних електростанцій та внесення змін до Закону України "Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку", та Закону України "Про ринок електричної енергії".

У зверненні, на підставі викладених фактів, міська рада просить скасувати Постанову Кабміну від 28 грудня року №1325 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 5 червня 2019 року №483" у частині, що стосується зміни тарифу для населення, яке проживає у зоні розміщення АЕС та вжити відповідних заходів, а саме: внести зміни та доповнення до Закону України "Про ринок електричної енергії та радіаційну безпеку" та у нормативно-правові акти, якими передбачити населенню, яке проживає в 30-кілометровій атомних електростанцій, відпуск електричної енергії за тарифом у розмірі 70 відсотків від рівня діючого тарифу для відповідної групи населення; розглянути та прийняти законопроект № 2778 від 17 січня 2020 року "Про внесення змін до деяких законів України щодо ціноутворення та тарифів на електричну енергію для споживачів, які постійно проживають в 30-кілометровій зоні атомних електростанцій; залишити пільгові тарифи для побутових споживачів на весь період опалювального сезону, які діяли на початок осінньо-зимового періоду в 2020 році.

Міський голова Олександр Супрунюк наголосив, що скасування пільгових тарифів - неприємний "сюрприз", наслідками якого є значні фінансові проблеми для жителів 30-кілометрової зони довкола АЕС: "Це є продовження несправедливої політики по відношенню до міст і сіл, які розташовані в зоні спостереження. Стаття 12 закону про ядерну безпеку чітко передбачає пільги для населення. Про міста, які є супутниками АЕС центральна влада згадала лише один раз – весною минулого року при введенні карантинних обмежень. І ця постанова до цього часу не відмінена. Про те, що ми живемо в зоні ризику і повинні мати компенсацію, як це є в усьому цивілізованому світі."

За його ж словами, довкола ХАЕС існує санітарна зона, радіус якої зменшено до 2, 5 км, але на ній практично не можливо вести господарську діяльність. Компенсацій на рівні держави за землі, які ми не можемо використовувати, теж немає. А нині забрали єдину пільгу для населення - на електроенергію.

"Ми не можемо з цим миритись. Якщо центральна влада говорить про ринкові відносини, то вони повинні бути однакові для всіх. Виходить, що для населення – ринкові умови, а для АЕС – віддай електроенергію задарма (1кВт.по 1 коп. (50%). Тут ринкові відносини не застосовують. Виникає питання: для кого забирають електроенергію? Раніше мотивували це тим, що це для того, щоб компенсувати пільговий тариф населенню. Це несправедливо", - обурюється міський голова.

Нагадаємо, дорогий газ привів дунаївчан у владні кабінети облдержадміністрації.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme