UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Необліковані ліси, деградовані та малопродуктивні землі: Екологи Хмельниччини ініціюють заліснення

В області лісів на 3% менше, аніж в середньому по Україні. Виправляти ситуацію намагаються в Держекоінспекції

Необліковані ліси, деградовані та малопр…

Державна екологічна інспекція у Хмельницькій області ініціювала питання щодо збільшення лісистості, передає Depo.Хмельницький за інформацією прес-служби відомства.

"Питання ефективності використання лісового фонду, відтворення лісових ресурсів, стан охорони від незаконних рубок наразі є актуальним, - наголошують природоохоронці. - У зв'язку з цимі звернулися до облдержадміністрації з ініціативою створити робочу групу з вивчення даного питання та вироблення рішення щодо збільшення лісистості області."

Згідно інформації Державного агентства лісових ресурсів України, лісистість Хмельницької області становить 12,8 %. В той же час середня лісистість по Україні становить 15,9%.

З метою збільшення лісистості області на 1% необхідно створити нових лісів на площі приблизно 20 тис. га. Резервом площ, на яких можливе створення таких лісів, є деградовані та малопродуктивні землі які підлягають консервації.

За інформацією Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області, площа деградованих земель становить 7606,1 га, площа малопродуктивних земель - 32761,28 га. Заліснення таких площ збільшить лісистість області на 2%.

Крім того, в області нараховується 13,8 тис.га. чагарників. Разом з тим, згідно ст.12 Лісового Кодексу України "громадяни та юридичні особи можуть мати у власності ліси створені ними на набутих у власність у встановленому порядку земельних ділянок деградованих і малопродуктивних угідь без обмеження площі. Ліси створені громадянами та юридичними особами на земельних ділянках, що належать їм на праві власності, перебувають у приватній власності цих громадян і юридичних осіб".

Запевняють екологи й що в області є невеликі ділянки лісів та лісосмуг, які взагалі ніде не обліковані.

Окремо необхідно перевірити стан обліку та використання заліснених ділянок на землях за межами лісового фонду підприємствами Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства.

"У більшості лісокомунальних підприємств відсутні державні акти на користування земельними ділянками лісового фонду, що ставить під сумнів законність користування цими землями і разом з тим потребує інвентаризації," - стурбовані екологи.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme