ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Не дати Росії добудовувати ХАЕС доручив Яценюк Кабміну

Прем'єр-міністр наполягає на тому, щоб розірвати з Москвою угоду щодо добудови двох енергоблоків Хмельницької атомної електростанції
Depo.
7 липня 2015 18:26
ФОТО: depo.ua
Не дати Росії добудовувати ХАЕС доручив Яценюк Кабміну
Не дати Росії добудовувати ХАЕС доручив Яценюк Кабміну

Арсеній Яценюк наказав Кабміну припинити співробітництво з Росією і розгланути кращі варіанти, повідомляє Хмельницький.depo.ua з посиланням на Інтерфакс-Україна.

Він зажадав від НАЕК "Енергоатом" прозорої роботи, диверсифікації постачань ядерного палива та добудови енергоблоків Хмельницької АЕС.

"У мене до вас вимоги: прозорість - раз, виконання контрактів з Westinghouse - два, диверсифікація джерел енергопостачання - три, і добудова блоків - чотири", - сказав Прем'єр на колегії Міністерства енергетики та вугільної промисловості в Києві, звертаючись до керівництва міністерства і "Енергоатому".

Яценюк висловив здивування щодо неприйняття відповідного рішення впродовж місяця.

Він також наголосив, що йому невідомо, чому МЗС півтора місяці гальмує рішення уряду про денонсацію цієї угоди, за допомогою якої "Росія фактично хотіла монопольно захопити кілька енергетичних блоків в Україні".

За словами А. Яценюка, "Енергоатом" - один з найдорожчих активів української енергетичної системи і Росія намагається отримати над ним контроль. "Крім того, я там бачу російські "вуха" - в боротьбі за компанію "Енергоатом", - сказав А. Яценюк.

Державне підприємство "Енергоатом" є оператором всіх чотирьох АЕС України. Експлуатує Запорізьку, Южно-Українську, Рівненську і Хмельницьку станції з 15 енергоблоками.

Дізнатися більше про ХАЕС можна на khm.depo.ua.