Найпопулярнішими у абітурієнтів України цьогоріч є гуманітарні спеціальності

При тому попит у рази більший, ніж на технічні факультети
Depo.
7 серпня 2016 22:17
ФОТО: depo.ua
Найпопулярнішими у абітурієнтів України цьогоріч є гуманітарні спеціальності
Найпопулярнішими у абітурієнтів України цьогоріч є гуманітарні спеціальності

Українська молодь здебільшого обирає гуманітарного направлення спеціальності, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на "Дзеркало тижня".

"Щодо вибору спеціальностей, ситуація цього року не дуже відрізнялася від попередніх: гуманітаристика та суспільствознавчі спеціальності приваблюють абітурієнтів в рази більше, ніж технічні," – каже перша заступниця міністра освіти і науки Інна Совсун.

Так, до топ-7 за кількістю поданих заяв на бакалаврат увійшли філологія - 108 184 заяв, право - 105 347, менеджмент - 70 785 заяв, комп'ютерні науки та інформаційні технології - 64 811, середня освіта - 54 377.

Також популярністю користувалися економіка та психологія - на них подали документи 50 782 та 49 141 абітурієнтів відповідно.

Нагадаємо, найпопулярнішими ВНЗ серед абітурієнтів у 2016 стали Львівська політехніка та КНУ ім. Тараса Шевченка. Далі розташувалися Київський національний економічний університет ім. В. Гетьмана, Харківський національний університет ім. В. Каразіна, Київський національний торгово-економічний університет, Львівський національний університет ім. І. Франка, Кам'янець-Подільський національний університет імені І. Огієнка, Чернівецький національний університет ім. Ю. Федьковича. Рейтинг завершують Київський політехнічний інститут і Києво-Могилянська академія.

Варто зауважити, раніше міністр освіти і науки Лілія Гриневич визнала, що на педагогічні спеціальності вступають діти з найнижчим рівнем знань.