Найіменитіша службова собака "працює" у Хмельницькому

Допомогає вона митникам шукати контрабанду, а ще - демонструє свої вміння в тренувальному центрі

Бані – найзаслуженіша службова собака, яка не лише досконало знає свою роботу, а й "володіє" трьома мовами, повідомляє Depo.Хмельницький.

Сьогодні чемпіонка 2015 року одразу двох Всеукраїнських турнірів з-поміж службових собак демонструє свою слухняність на черговому семінарі митників-кінологів.

У Хмельницькому якраз фахівці цієї сфери зі всієї України опановують сучасні методи підготовки і використання собак на роботі. Впродовж трьох днів українські стражі контрабанди разом з колегами з Румунії та Молдови опрацьовують хитрощі дресерування.

Головне завдання для чотирилапих помічників – знайти приховані наркотики, гроші, зброю чи тютюн.

Якщо можна порівнювати, то Бані є доктором наук у пошуці й науці служити людям.

Головний держінспектор відділу кінологічного та ветеринарного забезпечення Дмитро Берко, а заодно і тренер Бані серйозно говорить про свою роботу: "Готуємо ми тут наших інспекторів-кінологів щодо пошуку наркотичних засобів, зброї, боєприпасів, тютюнових виробів, а також грошових знаків у вигляді банкнот, це – долари і євро."

До слова, собак аж ніяк не "підсажують" на якісь запахи. Їх просто винагороджують іграми за виконану роботу. Бані страшенно любить свою "апортувальну" іграшку і, як каже Дмитро, заради неї – готова на все – навіть відмовитися від їжі.

Власне любов собаки до ігор і визначає її професійну придатність. А ще службовий пес повинен любити людей і намагатися вірно служити господарю-митнику.

Бані ж у митників практично половину життя і вважається чи не найдосвіченішою і в розквіті сил – їй 5 років.

"Бані стоїть на пошуки наркотичних засобів, а також ми додатково ввели її пошук тютюнових виробів. Ми виїжджали з нею по огляду тютюнових виробів на Волинську митницю, де мали випадки виявлення від 5 – 10 і більше блоків сигарет", – розповідає Берко.

В митній службі без міжнародної співпраці досягти результату неможливо. Навіть Бані виконує команди трьома мовами – українською, російською і німецькою. Наразі це особливо актуально, адже статус Хмельницького кінологічного часу незабаром зміниться на міжнародний.

Заступник директора Центру департаменту спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення ДФС Галина Вальчук не без гордості ділиться найближчою перспективою: "Наш департамент активно займається міжнародною діяльністю і вже планується отримання статусу регіонального кінологічного Центру всесвітньої митної організації."

Відтак у Хмельницькому вчитимуться дресирувати "митних" песиків стражі контрабанди зі всього світу. Наразі таких Центрів існує лише шість у світі. Тоді хмельницька Бані стане зіркою вже світового маштабу.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький