Найіменитіша службова собака "працює" у Хмельницькому

Допомогає вона митникам шукати контрабанду, а ще - демонструє свої вміння в тренувальному центрі
Depo.
27 травня 2016 15:15
ФОТО: depo.ua
Найіменитіша службова собака "працює" у Хмельницькому
Найіменитіша службова собака "працює" у Хмельницькому

Бані – найзаслуженіша службова собака, яка не лише досконало знає свою роботу, а й "володіє" трьома мовами, повідомляє Depo.Хмельницький.

Сьогодні чемпіонка 2015 року одразу двох Всеукраїнських турнірів з-поміж службових собак демонструє свою слухняність на черговому семінарі митників-кінологів.

У Хмельницькому якраз фахівці цієї сфери зі всієї України опановують сучасні методи підготовки і використання собак на роботі. Впродовж трьох днів українські стражі контрабанди разом з колегами з Румунії та Молдови опрацьовують хитрощі дресерування.

Найіменитіша службова собака "працює" у Хмельницькому - фото 1

Головне завдання для чотирилапих помічників – знайти приховані наркотики, гроші, зброю чи тютюн.

Якщо можна порівнювати, то Бані є доктором наук у пошуці й науці служити людям.

Найіменитіша службова собака "працює" у Хмельницькому - фото 2

Головний держінспектор відділу кінологічного та ветеринарного забезпечення Дмитро Берко, а заодно і тренер Бані серйозно говорить про свою роботу: "Готуємо ми тут наших інспекторів-кінологів щодо пошуку наркотичних засобів, зброї, боєприпасів, тютюнових виробів, а також грошових знаків у вигляді банкнот, це – долари і євро."

До слова, собак аж ніяк не "підсажують" на якісь запахи. Їх просто винагороджують іграми за виконану роботу. Бані страшенно любить свою "апортувальну" іграшку і, як каже Дмитро, заради неї – готова на все – навіть відмовитися від їжі.

Власне любов собаки до ігор і визначає її професійну придатність. А ще службовий пес повинен любити людей і намагатися вірно служити господарю-митнику.

Найіменитіша службова собака "працює" у Хмельницькому - фото 3

Бані ж у митників практично половину життя і вважається чи не найдосвіченішою і в розквіті сил – їй 5 років.

"Бані стоїть на пошуки наркотичних засобів, а також ми додатково ввели її пошук тютюнових виробів. Ми виїжджали з нею по огляду тютюнових виробів на Волинську митницю, де мали випадки виявлення від 5 – 10 і більше блоків сигарет", – розповідає Берко.

Найіменитіша службова собака "працює" у Хмельницькому - фото 4

В митній службі без міжнародної співпраці досягти результату неможливо. Навіть Бані виконує команди трьома мовами – українською, російською і німецькою. Наразі це особливо актуально, адже статус Хмельницького кінологічного часу незабаром зміниться на міжнародний.

Найіменитіша службова собака "працює" у Хмельницькому - фото 5

Заступник директора Центру департаменту спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення ДФС Галина Вальчук не без гордості ділиться найближчою перспективою: "Наш департамент активно займається міжнародною діяльністю і вже планується отримання статусу регіонального кінологічного Центру всесвітньої митної організації."

Відтак у Хмельницькому вчитимуться дресирувати "митних" песиків стражі контрабанди зі всього світу. Наразі таких Центрів існує лише шість у світі. Тоді хмельницька Бані стане зіркою вже світового маштабу.

Найіменитіша службова собака "працює" у Хмельницькому - фото 6

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький