ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Найближчій "родич" магнолії живе у хмельницькому дендропарку

Хмельничани мають ще трохи часу, аби насолодитись цвітінням екзотичної рослини
Depo.
26 червня 2015 11:32
ФОТО: depo.ua
Найближчій "родич" магнолії живе у хмельницькому дендропарку
Найближчій "родич" магнолії живе у хмельницькому дендропарку

Не всі хмельничани знають, що у Дендропарку росте одне із небагатьох в Україні тюльпанових дерев. І це на дивно - квіти рослини майже такого кольору , як і листя.

Тюльпанове дерево, яке називають найближчим "родичем" магнолії, знаходиться неподалік дитячого майданчику. Як повідомляє Хмельницький.depo.ua, це велике листопадне дерево. Швидкоросле, середня висота дерева складає 25-36 м, а в окремих екземплярів, перевищує 50 м.. Гілки бурі, часто блискучі або як ніби вкриті воском, при надломі мають солодкий пряний запах.

Форма листя дещо незвичайна, що трохи нагадує квітку тюльпана .

Квітки нагадують бутон тюльпана (звідси назва), близько 6 см в довжину, двостатеві, з блідо-зеленими або жовтими (рідко білими) пелюстками і помаранчевим віночком, випромінюють слабкий огірковий аромат, дають велику кількість нектару.

Тюльпанове дерево вважається одним з найбільш медоносних рослин в східній частині США.

Ліріодендрон тюльпановий (Liriodendron tulipifera) в США, де він відомий під назвою "жовтий тополя", має велике лісопромислове значення. В англійській технічній літературі позначається як "біле дерево".  Деревина легка, добре обробляється і полірується; використовується на виробництво лущеної фанери, на корпуси музичних інструментів та радіоприймачів.

В цей час екзотична рослина якраз на піку свого цвітіння.

Більше новин про життя краю читайте на Хмельницький.depo.ua.