Найбільше в березні на Хмельниччині подорожчали взуття та одяг

Здебільшого продукти та послуги додали в ціні, а от сало з гречкою несподівано стали доступнішими на 4,4% і 7% відповідно

Індекс споживчих цін по області в березні відносно лютого становив 100,6%, повідомили Depo.Хмельницький в облстатуправлінні.

Ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 0,7%. Найбільше - на 6,1% подорожчали овочі, з них буряк, капуста білокачанна, морква - на 39,8 - 29,7%. На 3,1 - 0,7% підвищились ціни на борошно пшеничне, пшоно, рибу та продукти з риби, хліб, фрукти, соняшникову олію, свинину, рис, кондитерські вироби з борошна, макаронні вироби.

Водночас на 2,8 - 0,2% зафіксовано зниження цін на молоко, м'ясо птиці, сметану, цукор, яйця, крупи манні. Відчутніше подешевшали гречана крупа та сало (відповідно на 7% та 4,4%).

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищились на 1,4%, а саме: на тютюнові вироби - на 1,6%, алкогольні напої - на 1,1%.

Одяг і взуття подорожчали на 7,7%: одяг - на 8,1%, взуття - на 7%.

На зростання цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 0,1% вплинуло збільшення плати за оренду житла на 0,9%, утримання та ремонт житла - на 0,4%.

Предмети домашнього вжитку, побутова техніка та поточне утримання житла подорожчали на 0,9%, з них товари для підтримки чистоти - на 2,5%, домашній текстиль - на 2,4%, побутова техніка - на 1%.

Зниження цін на транспорт у цілому на 1,3% зумовлено здешевленням автомобілів на 3,2%, палива та мастил - на 2,4%. Разом з тим на 2,9% та 1,4% подорожчав проїзд у залізничному та автодорожньому транспорті.

Серед інших товарів та послуг на 1,3 - 0,3% збільшилися ціни на послуги ресторанів та готелів, у сфері зв'язку, охорони здоров'я, відпочинку та культури.

Нагадаємо, індекс споживчих цін за січень-лютий на Хмельниччині становив 102,5%.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький