Найбільше грошей з держави "тягне" тергромада з Кам’янеччини

Китайгородську ОТГ Мінрегіон назвав найбільш фінансово залежною від держбюджету
Depo.
27 травня 2016 13:54
ФОТО: depo.ua
Найбільше грошей з держави "тягне" тергромада з Кам’янеччини
Найбільше грошей з держави "тягне" тергромада з Кам’янеччини

Китайгородська сільська об’єднана територіальна громада Кам’янець-Подільського району ще не навчилася працювати над збільшенням власних доходів і нині є найбільш фінансово залежною від державної скарбниці, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на НГП.

Залежність тергромади, відповідно до оприлюдненого Мінрегіоном моніторингу фінансової спроможності об’єднаних тергромад, становить 43%.

Базову дотацію від держави в області отримують 19 громад, 2 бюджети громад (Гуменецька та Розсошанська) затверджені з реверсною дотацією, і лише Волочиська затверджена як самодостатня - без дотації та реверса.

Затверджений обсяг доходів загального фонду місцевих бюджетів ОТГ області на 2016 рік з трансфертами з державного бюджету становить 922 млн. грн., що більше у 6 разів від уточнених показників місцевих бюджетів (які увійшли до складу ОТГ) на 2015 рік.

Найбільше грошей з держави "тягне" тергромада з Кам’янеччини - фото 1

З утворенням громад доходи у місцеві бюджети зросли вдвічі порівняно з минулим роком (з 152 млн. грн. до 327 млн. грн). Левова частина коштів, якими наповнюються місцеві скарбнички, – з податку на доходи фізичних осіб – 163 млн. грн. Немало приносить і плата за землю – 64 млн. грн.

Найбільше грошей з держави "тягне" тергромада з Кам’янеччини - фото 2

Після об’єднання громад в бюджети ОТГ доходи бюджетів на одну людину в середньому зросли на 600 гривень - з 527 грн. до 1118 грн. Найбільше грошей з розрахунку на 1 людину отримає Розсошанська ОТГ – 2571 грн, найменше – Китайгородська ОТГ – 572 грн.

На формування інфраструктури об’єднаних тергромад держава направила 216 млн. грн., Це п’ята частина від загального обсягу по державі. Найбільше отримала Новоушицька ОТГ - майже 23млн. грн., найменше (3 млн. грн.) – Понінківська громада.

22 ОТГ Хмельниччини утворилися внаслідок об’єднання 213 місцевих рад (490 населених пунктів).

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький