Навіщо українцям польська історія розповіли у Хмельницькому

Видання "Польща. Нарис історії" презентували українській громаді

У Хмельницькому Клубі польської інтелігенції Сервус, який і став одним з ініціаторів події, відбулась презентація доробку польських науковців "Польща. Нарис історії", повідомляє Depo.Хмельницький.

Головний контекст зустрічі - українсько-польські дружні відносини.

"В українців і поляків спільна європейська історія. У наших народів і держав були помилки і ми мусимо то вивчити, щоб не допустити їх в нашому подальшому житті. Ця книга видавалася торік, коли в українців були надто важкі часи у стосунках зі східними сусідами. Ми ж хочемо, щоб в Україні всі знали - на Заході у них добрі сусіди," – сказав представляючи книгу українській громаді консул Генерального консульства Польщі в Вінниці Войцех Мрозовський.

Ця книга - найбільше, найглибше і найсучасніше опрацювання з історії Польщі, видане українською мовою.

"Складно знайти кращий приклад суперечок про минуле, які віддавна ведуть між собою поляки і українці. А ця праця готувалася з думкою про реалізацію двох найважливіших цілей. Першою є ознайомлення українського читача з основними віхами історії важливого сусіда незалежної України. Другою – представлення польської перспективи бачення власної історії, показ у ній місця України та Українців, а також польського розуміння численних спірних епізодів нашої історії," – підкреслює науковий редактор книги Влодзімеж Менджецький у вступному слові до видання.

На перзентацію-зустріч прийши десятки українців, в першу чергу польського походження, та ті, кому небайдужа історія – історики, краєзнавці, студенти і навіть місцеві депутати.

Керівник Бюро суспільної освіти Відділу ІПН в Варшаві Яцек Павлович також розповів про співпрацю з Українським інститутом Національної пам'яті та висловив сподівання: "Хочемо висловити надію, що в можливому недалекому майбутньому українське історичне середовище підготує схожу публікацію, призначену для польського читача."

А ще, розповідаючи про окремі епізоди історії польського народу, науковець раз-по-раз згадував імена українців і поляків, що стали знаковими постатями для Польщі.

"Щоб ніхто і ніколи вже не ділив поляків і українців, щоби ніхто і ніколи не використовував різних байок, щоби нас поділити – бо є справді братніми народами і єдність нам просто призначена – ми велика спільнота європейська," – даруючи книгу, приязно говорив пан Павлович.

Співочий колектив Розмарин, який певною мірою прикрасив зустріч, заспівав відомі польські пісні.

Всі гості отримали цінні подарунки - саму книгу.

А польським друзям представники Сервусу навзаєм подарували вутболки із жартівливим написом про супер-здібності - володіння польською мовою.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький