Навчальному закладу на Хмельниччині повернули землі вартістю в два млн грн

Агровиробник незаконно користувався 45 га землі, що належала професійному аграрному ліцею

На Хмельниччині за втручання місцевої прокуратури навчальному закладу повернуто земельну ділянку площею 45 га вартістю близько 2 млн грн, повідомили Depo.Хмельницький в облпрокуратурі.

У травні цього року між навчальним закладом та сільськогосподарським кооперативом укладено договір, відповідно до якого фізичній особі-підприємцю у користування передано земельну ділянку, розташовану на території Чорноострівської ОТГ Хмельницького району.

Однак, під виглядом цього правочину насправді приховано оренду землі площею 45 га та вартістю майже 2 млн грн, призначеної для дослідницьких та навчальних цілей.

В порушення вимог законодавства зазначена земельна ділянка фактично використовувалась приватним суб'єктом господарювання для отримання прибутку.

Окрім цього, повноважень розпоряджатись цією землею, за відсутністю рішення відповідного органу влади та без проведення аукціону, аграрний ліцей не мав.

Як повідомив заступник керівника місцевої прокуратури Віталій Довгань, діючи на захист інтересів держави, прокуратура звернулась до суду з вимогами про визнання вказаного договору недійсним та звільнення незаконним користувачем земельної ділянки закладу освіти.

Рішенням господарського суду Хмельницької області позовні вимоги прокуратури підтримано та позов задоволено. Відтак, земельна ділянка підлягає поверненню законному користувачу.

Нагадаємо, нещодавно цьому ж навчальному закладу в Чорноострівській ОТГ повернули земельну ділянку площею 50 га вартістю понад 2,1 млн грн.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький