Науковці Хмельниччини розробили унікальні прилади, які варто використати в АТО

Хмельниччина має унікальні дослідження, ще невідомі світовій науковій спільноті
Depo.
3 липня 2016 14:30
ФОТО: depo.ua
Науковці Хмельниччини розробили унікальні прилади, які варто використати в АТО
Науковці Хмельниччини розробили унікальні прилади, які варто використати в АТО

Хмельниччина багата на вчених зі світовими іменами, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на marichkanews.

Втілення наукових винаходів у реальність дещо гальмується через  мізерне фінансове забезпечення.  Незацікавленість у результаті це те, з чим нині стикаються молоді науковці.

"У нас є унікальні дослідження, ще невідомі світовій науковій спільноті. Наприклад, багаточастотний фазовий метод, – розповів Віталій Романович. – Адже вимірювання частоти є одним з основних параметрів, який у радіотехніці потрібно контролювати. Класична теорія вимірювань стверджує, що можна виміряти частоту з точністю до 1 герца за 1 секунду. Моїми колегами розроблено метод і створено 2 прилади, продемонстровані на заводі "Меридіан", де саме й виробляють подібну техніку. Є в них лабораторія з метеорологічними приладами, яка показала, що наша техніка здатна вимірювати частоту з точністю до 1 Герца на час 10-6, 10-8 сек. Тобто на 6 порядків швидше. І ми таки довели цей факт, попри його очевидну неймовірність", - розповідає доктор технічних наук, доцент Віталій Любчик.

Також науковець багато займається частотними фазами вимірювання дальності георадіолокації для зондування з допомогою радіосигналів земної поверхні підземного і надземного середовища, пошуку в землі шарів ґрунту, поверхневих шарів піску та глини, кам’яного або водоносного шарів.

"Зауважу, що такі прилади вже існують, але мають досить низьку точність, або ж високу точність при низькій досліджуваній глибині, – каже науковець. – Але, на жаль, цьому питанню приділяється недостатня увага. Це при тому, що нині, коли на Сході України триває АТО, георадіолокація, до речі, може мати й військове застосування. На основі цього методу можна побудувати радіолокатор для батареї або повітряно-військової оборони для аеродромів."

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп ВКонтакті та