UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Наукові установи та виші атестуватимуть за новими правилами

Запланована атестація 80% вишів, за результатами якої й здійснюватиметься фінансування

Наукові установи та виші атестуватимуть…

Перше засідання Нацради з питань розвитку науки і технологій, атестація за новими правилами наукових установ та вишів, затвердження Дорожньої карти інтеграції України до Європейського дослідницького простору - ці ключові події чекають на українську науку 2018, повідомляє Depo.Хмельницький за інформацією "Урядового порталу".

Вже у січні за рішенням Прем'єр-міністра України відбудеться перше засідання Національної ради з питань розвитку науки і технологій. Планується, що одним з ключових питань для обговорення буде створення Національного фонду досліджень. Його основна функція - фінансування наукових проектів за грантовим принципом.

Нацрада також має розглянути фінансування української науки упродовж 3 років та запровадження базового фінансування наукової роботи у вишах за результатами атестації їх наукових напрямків.

"МОН тісно взаємодіє з Науковим комітетом Нацради - єдиним легітимним представництвом усієї наукової спільноти України. Ми очікуємо від нього результатів, які матимуть далекосяжні позитивні наслідки і для всієї української науки, і для її університетського сегменту," - зазначає Міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Ще одна важлива зміна 2018 року - атестація за новими правилами наукових установ та вишів, які здійснюють наукову діяльність. Від цього залежатиме рівень їх базового фінансування.

Зокрема, для наукових установ новий порядок державної атестації був ухвалений у липні 2017 року, до 2020 року атестацію мають пройти не менш як 550 (80%) таких закладів. У разі отримання позитивної оцінки установи отримуватимуть більше фінансування.

Для вишів порядок атестації наразі затверджується. Нині в системі МОН наукову діяльність здійснюють 167 закладів вищої освіти. Кожен з них зможе подати документи на атестацію за 7 напрямами наук.

Кінцева мета державної атестації - визначення обсягів базового фінансування окремих наукових напрямів у вишах відповідно до отриманої оцінки.

Найближчим часом також очікується поява Дорожньої карти інтеграції України до Європейського дослідницького простору (ERA-UA) - наразі вона розглядається в Науковому комітеті Нацради. В документі пропишуть поточну ситуацію в сфері української науки, стратегічні пріоритети, цілі, що необхідно зробити для їх досягнення, індикатори змін тощо.

Крім того, у 2018-му передбачається проведення третього конкурсу проектів наукових робіт молодих вчених.

Нагадаємо, ЗНО-2018 складатимуть за новими правилами. Перелік тих, хто обов'язково має складатиме ЗНО, істотно розширився.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme