UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Настав час бажань: Розпочинається тривалий зорепад

Відсьогодні стартує одне з найкрасивіших і найвідоміших явищ нічного неба Північної півкулі - метеоритний потік Персеїди

Настав час бажань: Розпочинається тривал…

У 2019, за прогнозами Міжнародної метеорної організації фактичний пік метеорного дощу Персеїди очікується у ніч з 12 на 13 серпня, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на StreetAstronomy.

Ночі напередодні та опісля піку також будуть багаті на метеори. Поганою новиною є те, що майже повний місяь (94%) затьмарить своїм світлом не надто яскраві метеори. Тому найкращим часом спостереження будуть вранішні години 11, 12 та 13 серпня. 

Яскраве місячне сяйво не заважатиме насолодитися болідами — великими вогняно-яскравими метеорними тілами, що залишають за собою яскраві сліди в атмосфері з розжарених в атмосфері газів різного кольору.

У 2019 році пікове значення кількості метеорів за годину (ZHR), що може побачити людина на темному незасвіченому вогнями небі та радіанті, що в ідеальних умовах - просто над головою спостерігача, становить 80. Така кількість метеорних частинок, що очікується цього року, є типовою. Слід згадати, що бували роки сплесків активності, як у 2016 році, коли кількість метеорів досягала 120-150\год.

Для спостереження Персеїд не потрібні ніякі астрономічні прилади, тому насолодитися нічним видовищем може будь-хто. Мінімальні вимоги до спостерігача — обрати найменш штучно освітлене місце з якнайбільшим оглядом неба, виділити на спостереження кілька годин свого часу.

Особливість метеорного потоку в тому, що куди б ви не дивилися – шанс побачити метеор Персеїд є завжди, але якщо дивитися в сторону радіанту – ділянки неба, з якої метеори "вилітають" — можна побачити ще більше яскраво спалахуючих метеорних частинок.

За повір'ям, якщо загадати бажання, побачивши падаючу зірку, то воно обов'язково збудеться.

Нагадаємо, зорепад Персеїди відбувається щороку у серпні. Земля проходить через уламки комети Свіфта-Туттля, які створюють величезний шлейф. У довжину він сягає багатьох мільярдів кілометрів і складається з крихітного пилу. Комета наближається до Землі лише один раз на 133 роки, але через її хвіст Земля проходить щороку.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme