Нардепи з Хмельниччини цієї осені були щедрими на благодійність

Чи не всі обранці на своїх округах "обдаровували" краян концертами, оргтехнікою, канцтоварами і екскурсійними поїздками

За даними спостерігачів ГМ "Опора" в область - одна з лідерів за кількістю реалізованих протягом останнього часу благодійних ініціатив, які мають ознаки агітації. Упродовж осені зафіксувала в регіоні випадки благодійності від імені шести народних депутатів, повідомляє Depo.Хмельницький.

Хмельниччина увійшла в четвірку областей з найбільшою кількістю реалізованих дочасних агітаційних кампаній цієї осені. Однак, вони мають несистемний характер і здійснюються переважно від імені партійних структур та народних депутатів.

Так, 5 жовтня народний депутат України Андрій Шинькович привітав педагогічний колектив Нетішинського НВК №3 з Днем вчителя та вручив освітянам ноутбук і торт. Ще один торт від нардепа Андрія Шиньковича отримали працівники Варивідського будинку культури (Білогірський район) 22 жовтня, під час святкування ювілею закладу. Депутата натомість пригостили короваєм. Долучився Андрій Шинькович і до організації екскурсії до Києва для нетішинських школярів 31 жовтня. Цю благодійну акцію він реалізував разом з народним депутатом Олександром Герегою.

На початку навчального року в подарунок від Олександра Гереги представники його Чемеровецької громадської приймальні передали першокласникам Вишнівчицької ЗОШ фліпчарт-дошку. А для вчительки математики і учнів - ноутбук. За його ж сприяння відбулось святкування дня міста у Городку 22 вересня, зокрема "сюрпризом від народного депутата України Олександра Гереги були виступи творчого колективу "Лісапетний батальйон" та виступ зіркової гості - Гайтани". Напередодні осінніх канікул депутат допоміг в організації поїздок до Києва та в Карпати для лідерів учнівського самоврядування і призерів олімпіад зі свого округу.

Завдяки народному депутату Віктору Бондарю на початку навчального року поповнилась матеріально-технічна база Віньковецького НВК: парламентар подарував школі 50-дюймовий плазмовий телевізор. А першокласники Дашковецького НВК на Свято першого дзвоника отримали від Віктора Бондаря шкільні ранці з повноцінним наповненням. До святкування 475-ї річниці селища Старої Синяви нардеп надав грошові винагороди переможцям шахового турніру, канцтовари для конкурсів і вікторин та солодощі переможцям спортивних конкурсів і караоке.

На сайті іншого депутата від Хмельниччини, Сергія Лабазюка, є інформація про надання у вересні фінансової та іншої матеріальної допомоги мешканцям його округу за 40 зверненнями, зокрема для ремонтних робіт, на придбання костюмів для художньої самодіяльності, організацію турніру з баскетболу, на закупівлю меблів у навчальний заклад тощо. У жовтні в громадських приймальнях нардепа надали допомогу на 37 ініціатив, з-поміж яких закупівля меблів, кухонної та оргтехніки для навчальних закладів округу, фінансування поїздок на спортивні змагання, передплата преси та інше.

Народний депутат Володимир Мельниченко разом із міським головою Кам'янця-Подільського подарував для учнів місцевої ЗОШ №10 мікрофон. На 70-річний ювілей дитсадка в селі Довжку він вручав подарунки спільно з районними чиновниками. А з нагоди Міжнародного тижня людей, які погано чують, разом із міським головою дарував колективу територіальній організації Українського товариства глухих комп'ютерну техніку. Депутат також допомагав у організації екскурсії до Львова для учасників АТО та їхніх родин, ноутбук від його імені отримав молодіжний центр "Лавка".

Народний депутат Роман Мацола у вересні долучався до організації святкувань у своєму окрузі, зокрема в Славуті, Полонному та Шепетівці. Святкування Дня народження цих міст завершується грандіозними концертами. Цього року, на запрошення ГО "Інститут солідарності громад Романа Мацоли" привітати славутчан, полончан та шепетівчан приїхав Арсен Мірзоян. Крім того, у жовтні та листопаді нардеп організовував безкоштовні медогляди для жителів округу.

За словами координатора громадського спостереження "Опори" за виборами у Хмельницькій області Андрія Попика, прямого зв'язку між передвиборчою благодійністю з боку нардепів та дочасною передвиборчою агітацією на виборах Президента України немає. Однак зосередженість благодійної діяльності в межах одномандатних виборчих округів, в яких обиралися чинні народні депутати, є одним з ключових індикаторів того, що вона є електорально обумовленою і носить прихований агітаційний характер в інтересах насамперед парламентарів.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький