Налагоджувати порозумня між виборцями і нардепами взялися на Хмельниччині

Представники громадської мережі ОПОРА провели інформаційний форум
Depo.
10 листопада 2016 13:45
ФОТО: depo.ua
Налагоджувати порозумня між виборцями і нардепами взялися на Хмельниччині
Налагоджувати порозумня між виборцями і нардепами взялися на Хмельниччині

Форум "Виборець і народний депутат: принципи взаємодії, інструменти парламентського моніторингу, зарубіжний досвід" відбувся в обласному центрі, повідомляє Depo.Хмельницький.

Головно учасниками зустрічі стали студенти-правники Хмельницького університету управління та права.

Ознайомили їх і з формами комунікації виборців та парламентарів, які передбачає законодавство,  презентували інструменти парламентського моніторингу, розроблені ОПОРОЮ.

Форум відбувся в рамках Програми USAID "РАДА: підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво".

До ініціативи ОПОРИ долучилися Асоціація правників України, яка допомогла організувати форум, а також ХУУП і Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Хмельницькій області.

Від їхніх представників - юристів Ольги Чорної та Ірини Рижук, молодь дізналася про правові аспекти взаємодії виборців і народних депутатів та зарубіжний досвід комунікації парламентарів з виборцями.

"З лютого по жовтень 2016 року ГМ ОПОРА здійснювала моніторинг діяльності понад сотні депутатів-мажоритарників у всіх областях України та місті Києві. Від Хмельниччини участь у моніторинговому проекті брали  Олександр Герега (ВО № 192), Сергій Лабазюк (ВО № 188), Роман Мацола (ВО № 190) та Володимир Мельниченко (ВО № 193), - розповіла громадський консультант мережі Оксана Банкова. - Ми відстежували роботу нардепів безпосередньо в їхніх округах та у парламенті і з огляду на отримані відомості формували загальноукраїнський рейтинг депутатів-мажоритарників."

Ознайомили молодь і з ресурсами, де можна спостерігати за роботою обранців. Це – сайт самої ОПОРИ РАДА. Тут можна з’ясувати, скільки відсотків голосувань пропустив депутат або скільки разів голосував проти своєї фракції, відшукати адресу його громадської приймальні тощо.

Ще один інструмент, де можна проаналізувати роботу нардепів - портал ВОНИ ГОЛОСУЮТЬ ДЛЯ ТЕБЕ.

"Народні депутати - це ваші представники у Верховній Раді, - наголосила Ольга Чорна, - тому не лінуйтеся їх контролювати і звертатися до них, коли бачите проблеми. Від вас залежить, якою буде наша держава у майбутньому."

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп ВКонтакт