UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Надзвичайники Хмельниччини закликають краян берегти від вогню врожай

Загрозу для врожаю створюють спекотна погода, сухі хліба, енергонасичені хлібозбиральні агрегати, які нерідко перебувають у несправному стані, а також людська недбалість та безвідповідальність

Звернення ДСНС до жителів жителів стосовно дотримання правил пожежної безпеки під час жнив опублікували ДСНСники, передає Depo.Хмельницький.

Пора жнив – особливий пожежонебезпечний період. Загрозу для врожаю створюють спекотна погода, сухі хліба, енергонасичені хлібозбиральні агрегати, які нерідко знаходяться у несправному стані, а також людська недбалість та безвідповідальність.

"У цей напружений час найменша необережність у поводженні з вогнем біля хлібних масивів, кинутий недопалок, іскри від сільгоспмашин, випалювання стерні тощо можуть стати причиною пожежі, що може призвести до значних матеріальних втрат. Вогонь на відкритій території у безвітряну погоду може розповсюджуватися зі швидкістю 1 м/с, а у вітряну – до 10 м/с; водночас висота полум’я тут часто сягає двох метрів," - закликають пожежники всіх хліборобів під час жнив виконувати основні правила пожежної безпеки.

Принагідно нагадують і правила, які є обов'язковими для виконання у цю пору.

Перед початком жнив хлібні поля в місцях прилягання їх до лісових масивів, автомобільних шляхів і залізниць повинні бути обкошені і оборані захисною смугою. Ще до початку збирання врожаю вся збиральна техніка, агрегати та автомобілі повинні мати відрегульовані системи живлення, змащення, охолодження, запалювання, а також бути оснащені справними іскрогасниками, забезпечені первинними засобами пожежогасіння. 

Безпосередньо на хлібному масиві, з якого збирається врожай, необхідно мати напоготові трактор з плугом на випадок пожежі. Корпуси комбайнів мають бути оснащені заземлювальним металевим ланцюгом, що торкається землі. Збиральну техніку необхідно регулярно перевіряти на щільність з'єднання вихлопної труби з патрубком випускного колектора та колектора з блоком двигуна. У разі появи ознак пробивання прокладок роботу слід припинити до їх заміни.

У цей час заборонена робота тракторів, самохідних шасі, автомобілів та іншої збиральної техніки без капотів або з відкритими капотами (для запобігання потраплянню соломи на випускний колектор двигуна). На комбайнах та інших машинах з двигунами внутрішнього згоряння, які не мають капотів, випускний колектор повинен бути захищений металевим щитком, що закриває його вздовж усієї довжини зверху та збоку. Категорично заборонено застосування паяльних ламп для випалювання пилу радіаторів двигунів; заправляння збиральної техніки у хлібних масивах; розведення багать на полях та поблизу; спалювання стерні та пожнивних залишків.

Надзвичайники наголошуєють: "Кодексом України про адміністративні правопорушення та кримінальним Кодексом України за такі дії передбачена адміністративна і кримінальна відповідальність."

Служба порятунку Хмельниччини звертається до працівників сільськогосподарської галузі та всіх громадян із проханням бути вкрай обережними з вогнем і пожежонебезпечними предметами, мандруючи на автомобілі чи пішки повз хлібні лани.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook