UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Вишиванкова нація: У Хмельницькому презентували півсотні автентичних жіночих строїв (ФОТО)

На головному майдані міста пройшло дефіле автентичних строїв українського жіноцтва ХІХ-ХХ століть, яке вперше показали в Україні

Валентина Моісеєнко
Шеф-редактор регіональної редакції Depo.Хмельницький
Вишиванкова нація: У Хмельницькому презе…

Грандіозний модний показ автентичного вбрання із назвою "Нація" презентувала на широкий загал столична костюмерка Ксенія Малюкова. Вона зібрала давні національні строї з майже всіх областей України.

Своїм показом і прикладом колекціонерка прагне відродити бажання в молоді відчути дух поколінь і любов до історії, так би мовити, з власної скрині. "Я хочу, щоб після побаченого, дівчата прийшли додому, подзвонили своїм бабусям, матусям і спитали: матусе, а може в мене є десь сорочка моєї бабусі, я можу її вдіти," - каже автор та куратор проекту Ксенія Малюкова.

Святкове жіноче вбрання кінця ХІХ - початку ХХ століття костюмерка купувала по всій Україні. Разом з тим, вважає його безцінним. Їй вдалося відшукати одяг, який носили дівчата, молоді жінки та навіть наречені. Всі ці строї і продемонстрували місцеві моделі-хмельничанки.

"Ідея народилася вже мабуть тоді, коли я взяла старовинну першу сорочку в руки. Моя кума мені подарувала для костюмерної давню сорочку з Тернопільщини, і це була перша сорочка, яку я взяла в руки. От тоді й зародилася ідея "зібрати" всю Україну," - розповідає Ксенія.

Та поки їй не вдалося зібрати всі регіони: немає Донецького, Дніпропетровського та Луганського строїв. При тому, Ксенія, розповідає, що найважче було знайти вбрання рідного краю. Врешті, знайшла і одягла вбрання родом із села Калюц Новоушицького району Хмельницької області.

"Вона - наша землячка. Хоч народилася на Слобожанщині, та з дитинства жила на Поділлі. А всі строї, всі 50 строїв зі всієї України, слугуватимуть, в першу чергу для молоді, як національно-патріотичний посил. Принаймні, ми на це розраховуємо", - підтримує ідею авторки проекту керівник управління культури Хмельницької ОДА Ірина Трунова.

Кожній деталі в усьому зібраному одязі приблизно 150 років - від намиста до фартушка, плахти чи воскового віночка. Усе зберігалося у скринях старожилів, проте Ксенії Малюковій таки вдалося відшукати ці старовинні українські строї. Єдине, що врешті, довелося відтворювати - це віночки. Проте, це - точні репліки руками народних майстрів.

Практично годину дівчата дефілювали сценою просто неба на головному Майдані Хмельницького, а містяни не могли намилуватися не лише ними на подіумі, а й поза ним.

Загалом у колекції Ксенії 70 повних образів, і вона сподівається в майбутньому поїхати з цим проектом і за кордон.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme