На зустрічі Атлантичної ради йшла мова і про ХАЕС

Президент Енергоатому розповів про актуальні проекти з нацбезпеки
Depo.
10 серпня 2016 14:43
ФОТО: depo.ua
На зустрічі Атлантичної ради йшла мова і про ХАЕС
На зустрічі Атлантичної ради йшла мова і про ХАЕС

Доповідаючи про нагальні проеекти з нацбезпеки в енергетичній галузі, Юрій Недашковський вів мову і про добудову ХАЕС, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на "Енергоатом".

"Всі роки незалежності атомна енергетика України підтримувала економіку держави через надійне постачання найнижчої за ціною електроенергії. Сьогодні галузь потребує переоснащення і розвитку в нових ринкових умовах, - зазначив президент Енергоатому, підкресливши: - стратегічною метою Об’єднаної енергетичної системи України є інтеграція до європейської мережі ENTSO-E. На порядку денному стоять реформування ринку електроенергії, модернізація електроенергетичної інфраструктури, імплементація Третього енергетичного пакету, добудова третього і четвертого енергоблоків Хмельницької АЕС."

"Враховуючи особливості балтійської інтеграції і наявну гібридну енергетичну систему Литви, невикористаний енергетичний потенціал в цьому регіоні може надовго бути перекритий російською експансією. Тому тільки негайна реалізація проекту дає Україні шанс швидкого й ефективного розвитку своїх енергетичних потужностей," - наголосив Недашковський.

Презентуючи проект він зазначив, що його важливою складовою є те, що довгостроковий контракт на експорт електроенергії з другого блоку ХАЕС слугуватиме фінансовим інструментом добудови третього та четвертого блоків ХАЕС у якості застави для отримання кредитних коштів без суверенних гарантій.

Очільник Енергоатому також повідомив, що на сьогодні вже низка країн виявляє принципову зацікавленість взяти участь у реалізації цього масштабного проекту в якості фінансових та технологічних інвесторів.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький