ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На вулиці Хмельницького щодня виливають 240 кубічних метрів води

Комунальники використовують технічну воду з річки Плоска
Depo.
2 вересня 2015 17:13
ФОТО: depo.ua
На вулиці Хмельницького щодня виливають 240 кубічних метрів води
На вулиці Хмельницького щодня виливають 240 кубічних метрів води

Як повідомили Depo.Хмельницький у Хмельницькій міськраді, задля охолодження та зволоження повітря й асфальтобетонного покриття два спеціальних автомобілі-водовози марки МАЗ щодня поливають вулиці міста.

Першочергово поливають водою магістральні вулиці, якими курсують тролейбуси та інший громадський транспорт.

Подібний полив дозволяє асфальту менше нагріватися, а відтак, менше плавиться, що сприяє збереженню зносостійких властивостей матеріалу, а крім цього зберігає безпеку експлуатації.

"На розпеченому асфальті машина складніше гальмує, її може відвести в занос, адже зчеплення гуми коліс і дорожнього покриття набагато гірше, - пояснюють працівники ДАІ. - Вода, як відомо, температуру забирає, тому від поливу асфальт охолоджується, і його експлуатаційні норми стають кращими. Тому часті поливи будуть на користь і автомобілістам для їхньої ж безпеки, і дорожньому покриттю".

Ще одна користь від поливів доріг в тому, що краще буде прибиватися пил до землі, і скоротиться кількість випарів шкідливих речовин в атмосферу від нагрітого асфальту, а це спростить життя алергіків і астматиків.

Єдиною незручністю залишиться лише те, що машини комунальних служб пригальмовуватимуть загальну швидкість дорожніх потоків.

За інформацією начальника управління житлово-комунального господарства міської ради Віктора Чапайди, в спеку, коли температура повітря сягає 28-30 градусів, від 7 до 20 години водовози виливають на вулиці обласного центру близько 240 кубічних метрів води на день. Поливалки курсують за розробленими схемами руху.

Для поливу вулиць використовується технічна вода, яку завантажують на водозабірній станції річки Плоска, тому вона, можна сказати - безкоштовна.

Більше про життя Хмельницького читайте на khm.depo.ua.