ЛЧ 2018
Євробачення
Обличчя
Сектор
Спепроекти
Країна Укропів

На відновлення довкілля бізнес Хмельниччини сплатив 14 млн грн

Екологічний податок перевершив очікування майже на третину

Depo.
19 червня 2017 18:00
ФОТО: depo.ua

За забруднення навколишнього середовища суб'єкти господарської діяльності Хмельницької області впродовж січня-травня 2017 року перерахували до зведеного бюджету 14,3 мільйона гривень екологічного податку, повідомляє Depo.Хмельницький за інформацією речника ДФС області Віктора Чижа.

Темп росту надходжень склав 35%, що в перерахуванні на фінанси означає плюс 3,8 мільйона гривень платежів на оздоровлення навколишнього середовища.

"Згідно розподілу коштів із загальної суми надходжень на охорону довкілля до місцевих бюджетів краю надійшло 11,4 мільйона гривень, до державного бюджету - 2,9 мільйона гривень," - уточняє Чиж.

На сьогодні в області платниками екологічного податку є понад 2 тисячі юридичних та фізичних осіб регіону.

За словами податківця, позитивна динаміка спостерігається і щодо рентної плата за спеціальне використання води. Так, за п‘ять місяців звітного року до зведеного бюджету надійшло 20,3 мільйона гривень цього платежу. Ця сума на 4,7 мільйона гривень перевищує минулорічний показник.

Екологічний податок є основним джерелом фінансування заходів, спрямованих на захист навколишнього середовища та раціональне використання природних ресурсів. Порядок визначення об'єкта оподаткування, нарахування та сплати екологічного податку визначено розділом VIII Податкового кодексу України. Відповідно ресурсні платежі в Україні окрім того, що є одним із сегментів дохідної частини бюджетів, використовуються у подальшому для здійснення державою природоохоронної та ресурсовідтворювальної діяльності.

Нагадаємо, хмельничани вполовину більше сплатили в бюджет, ніж планувалося. Цьогорічні відрахування жителів обласного центру і району до бюджету перевищили 1 мільярд гривень.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп у Фейсбук та Твітері