На Тернопільському ставі виявили десятки загиблих морських чайок

Десятки перелітних чайок загинули в Тернополі

Берег ставу в центрі Тернополя вкрився мертвими птахами, передпає Depo.Тернопіль з посиланням на ТСН.

Комунальники вже зібрали та утилізували зо два десятки пернатих, але й досі на узбережжі час до часу з'являються мертві тіла. За словами орнітологів, птахи ці не місцеві, а перелітні.

Лікар-ветеринар, який у лабораторії робив розтин пташки, яку передали коммунальники, результатами приголомшений. "Це гостре отруєння", - констатує він.

На його думку, птахи понаїдалися чогось отруйного дорогою, а далі, спраглі і знесилені, прилетіли до цього ставу напитися води. Але піднятися у небо вже не змогли.

"Крововиливи у стравохід і до низу. Це вже говорить, що препарат дуже отруйний", - каже керівник міської Держветлікарні Андрій Полоса. Фахівець припускає, що морські чайки могли з'їсти гризунів, яких якраз зараз труять на полях - тобто пацюки наїлися протруєного зерна, а мартини вже з’їли отруєних пацюків. 

Нагадаємо, 1 січня об 00:01 у Кам'янці на Хмельниччині до Служби порятунку за номером "101" надійшло повідомлення про запах нафтопродуктів та маслянисту плівку на поверхні води у сквері "Лебедине озеро". Верхня та нижня водойми, що розташовані по обидва боки мосту, стали пасткою для лебедів, які там проживають.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький