UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

На Тернопільщині торгували гуманітарними джипами: Схему організував іноземець, залучивши жителів кількох областей

У злочинну групу, організовану уродженцем Казахстану, входили жителі Дніпровщини та Луганщини

Журналіст регіональної редакції Depo.Хмельницький
На Тернопільщині торгували гуманітарними…
Торгівля гуманітаркою

Копи викрили злочинну групу, яка продавала позашляховики, завезені як гуманітарна допомога для ЗСУ, пише Depo.ua за інформацією Нацполіції.

Упродовж кількох місяців працівники кримінальної поліції Тернопільщини спільно з іншими спецслужбами ГУНП та представниками департаменту військової контррозвідки СБУ документували злочинну діяльність трьох жителів Дніпропетровської та Луганської областей.

Чоловіки організували бізнес на гуманітарній допомозі. Вони реалізовували позашляховики. Організатор - уродженець Казахстану. Ще у 2022 році він організував збут транспортних засобів, ввезених на територію України, як гуманітарну допомогу для військової частини та Збройних Сил. Згодом чоловік створив ще й фіктивний благодійний фонд.

У спільники взяв двох уродженців Луганської області, які працювали на нього в Тернополі. Вони ремонтували автомобілі, виставляли оголошення на інтернет-платформах та підшуковували клієнтів. Наразі відомо, що "бізнесмени", прикриваючись гуманітарною допомогою, завезли близько 50 автомобілів на кілька мільйонів гривень. За одне авто в середньому просили 5 000 доларів.

Під час чергового продажу позашляховиків Land Rover та Ford, зловмисників затримали.  У ході проведених семи одночасних обшуків на території двох областей, які проходили під процесуальним керівництвом Тернопільської окружної прокуратури, у фігурантів вилучили чорнові записи із бухгалтерією, копії документів на реалізовані ними автомобілі, два позашляховики, мобільні телефони та комп’ютерну техніку, а також фіктивні грамоти від благодійних фондів, які нібито підтверджували благодійну діяльність.

Фігурантам оголосили підозру згідно із частиною 3 статті 201-2 ККУ - незаконне використання з метою отримання прибутку гуманітарної допомоги, вчинені організованою групою в особливо великому розмірі під час воєнного стану. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до семи років та з конфіскацією майна.

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme