На Тернопільщині реконструктори відтворили бій 100-річної давнини

У селі Ягільниця відбувся перший день фестивалю "Чортківська офензива"

В селі Ягільниця триває військово-історичний фестиваль "Чортківська офензива", передає Depo.Тернопіль.

Події під назвою Чортківська офензива - важлива сторінка української історії. Сторіччя цих боїв відзначають впродовж 7-9 червня. Урочисте відкриття відбулося у п'ятницю в селі Ягільниця Чортківського району. 

"Це село стало центром відзначення цих важливих історичних подій. Тут січові стрільці проявили патріотичний дух і повномасштабним наступом почали рухатися у напрямку Чорткова. Ці люди мобілізувалися і дали ворогу гідну відсіч. Їхній героїзм став основою для визволення Києва. Ми повинні пам'ятати цей історичний урок. Саме для цього слід проводити такі фестивалі. Адже наша молодь і всі наступні покоління має знати на кого рівнятися, з кого брати приклад. Ми маємо вкотре довести, що Тернопілля було, є і буде патріотичним краєм", -
наголосив голова облдержадміністрації Степан Барна. 

Родзинкою першого дня фестивалю стала реконструкція бою. Глядачі мали змогу на власні очі побачити як пересувалися солдати Української Галицької армії та їхні польські противники. Святкування продовжили патріотичним концертом. 

Нагадаємо, в суботу-неділю фестиваль продовжується у Чорткові

Довідково. Чортківська офензива (іншими словами Чортківський наступ) або Червнева офензива — історична назва наступальної військової операції Української Галицької Армії (УГА), здійсненої в період з 7 по 28 червня 1919 року. Вона була однією з найзначніших наступальних операцій, що здійснила Галицька армія під час польсько-української війни в Галичині 1918—1919. 25 тисяч українських солдатів і офіцерів примусили відступити по всій лінії фронту більш як 100-тисячну польську армію, добре озброєну і підсилену французами.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький