На Тернопільщині більш як вдвічі зросла кількість дитячих втеч з дому, - поліція

Найчастіше тікають із дому дівчатка 14-18 років. Та причини таких вчинків можуть кардинально різнитися

За сім місяців цього року на Тернопільщині з дому зникло 110 дітей, тоді коли за січень-липень 2018-го ця цифра менша - лише 44 випадків, передає Depo.Тернопіль..

Причини втеч, каже начальник відділу ювенальної превенції Петро Тихович, були різні, як і вік - від трьох до 18 років: "Із сімей, які перебувають в складних життєвих обставинах, діти тікають, щоб змінити своє життя на краще. Не виключення і діти з благополучних сімей. Вони йдуть із дому в пошуках пригод або, щоб довести батькам свою самостійність. Ще одна причина втеч - соціальне сирітство та недостатня увага до дітей. Найчастіше тікають із дому дівчатка 14-18 років."

95% втікачів правоохоронці повернули додому менше як за добу.  15 фактів про зникнення дітей внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань, оскільки на пошуки неповнолітніх знадобилося більше 24 годин.

"Нерідко з дому тікають жінки і забирають із собою дітей. Причина такого вчинку - насилля в сім'ї. Багато малолітніх покидають житло через пиятику батьків. Бували випадки і втечі через "перше" кохання," - додає Петро Тихович.

Замкнутість, агресивність, ігнорування батьків і їхніх прохань, небажання перебувати тривалий час удома - усі ці зміни в поведінці дитини можуть свідчити про проблеми чи складнощі у житті неповнолітніх.

"Батькам, у яких дитина в підлітковому віці почала маніпулювати і погрожувати втечею з дому, не слід пропускати це мимо себе, а залучити обов'язково сімейного або дитячого психолога. Краще попередити, ніж переживати гострі ситуації," - наголошує поліцейський.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook