На Тернопільщині майстер створює унікальні архітектурні cпоруди з паперу
Сімнадцять років хлопець виготовляє в сто разів зменшені макети будов - сучасні й пам'ятки архітектури
Сімнадцять років Володимир Кірса виготовляє архітектурні шедеври із звичайнісінького паперу, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на "Свободу".
Він живе у мальовничому селі Великі Гаї, що неподалік Тернополя і займається виготовленням паперових залізниць, пам'яток архітектури тощо.
Неодноразово проводив персональні виставки в Тернополі, брав участь у фестивалях та форумах.
"Займатися макетами я почав у 2010 році. Першими були макети на залізничну тематику: тепловози, електровози і вагони. Потім зацікавився архітектурними моделями. Спочатку це були макети визначних пам'яток європейської архітектури, викрійки яких вдалося знайти в Інтернеті", - каже Володимир.
Згодом його ремеслом зацікавилися впливові люди Тернополя. І вже 2013 року він почав самостійно розробляти власні 3D-викрійки на комп'ютері у спеціальних програмах та виготовляти макети на замовлення. Першим був житловий комплекс "Острозький", який будують у Тернополі, та проект реконструкції Тернопільського міжнародного аеропорту з логістичним центром. А з наступного року розпочав серією макетів визначних історичних споруд довоєнного Тернополя.
"Першим став макет зруйнованого в період післявоєнної відбудови міста Парафіяльного костелу, що існував з 1908 по 1954 роки на місці сучасного ЦУМу. Наразі це найскладніша і найбільша моя модель, адже для її створення необхідно було опрацювати велику кількість старих фото та оригінальних креслень", - каже майстер.
За його словами, всі макети рівно у 100 разів менші від оригіналів.
Згодом він створив макет тернопільської катедри, котрий являє цю сакральну споруду в її теперішньому вигляді.
"Згодом мені запропонували взяти участь у проекті "Бронзовий макет центральної частини Тернополя початку ХХ ст.", де я в складі творчої групи під керівництвом відомого художника та скульптора Дмитра Мулярчука займався створенням макетів ключових історичних споруд міста," - розповідає митець.
Наприкінці минулого року він закінчив ще три макети: Надставної церкви, а також двох втрачених пам'яток - Старої синагоги, що розташовувалася на місці нинішньої недіючої котельні на вул. Паращука та Єзуїтського костелу - тепер вже колишня швейна фабрика, що на вул. Опільського.
"Останнім моїм проектом було виготовлення ще одного макета - Парафіяльного костелу спеціально для подальшого його відлиття у бронзі. Це технічно дуже складний та дороговартісний процес, тож наразі точно невідомо, коли вся робота буде завершена і тернополяни та гості міста отримають ще одну туристичну принаду. Відомо одне: макет розташують поруч із ЦУМом - місцем, де колись височів цей неоготичний красень," - тішиться Володимир Кірса.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький