ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На Славутчинні відкриють пам'ятний знак Січневим повстанцям

Воїни загинули під час битви з російськими окупантами у 1863 році поблизу Миньковець
Depo.
21 серпня 2015 12:31
ФОТО: depo.ua
На Славутчинні відкриють пам
На Славутчинні відкриють пам'ятний знак Січневим повстанцям

Участь у повстанні взяли поляки й українці, що боролися за "вашу і нашу свободу", повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на Славута.NEWS.

Голова Славутського відділення спілки поляків в Україні Марія Ковальчук розповідає: " Як свідчить польська хроніка цієї події, московити в кількості 5 сотень козаків і 300 фінських стрільців під командуванням полковника гвардії Дурнова та при допомозі озброєних селян атакували вранці 22 травня табір повстанців у невигідній для поляків позиції".

Повстанські сили, очолювані Владиславом Цехоньським, складалися з 4 загонів піхоти (480 осіб), 100 косинерів під керівництвом офіцера Стефана Крашевського і двох ескадронів кавалерії під командуванням капітанів Краєвського та Клюковського.

Запеклий бій тривав кілька годин. І тільки 100 повстанцям на чолі з Леоном Грунбаумом вдалося вирватися з оточення і дійти до Острога.

В бою під Миньківцями загинуло біля 100 повстанців, а в полон потрапило, за одними даними 56, за іншими - біля 400 осіб.

Ця історико-драматична подія 152-ріної давнини і досі відлунює смутком та болем у думках небайдужих краян.

В урочищі "Глинники", де досі, як свідки минулого, лежить земляний вал, порослий травою і мохом, стоять могутні дуби, протікає невеличка річка, яку називають Кривава. Тут і планується - на місці жертовної битви 1863 року під Минькіцями встановити пам'ятний знак.

30 серпня відбудеться урочиста Служба Божа за Батьківщину, у славутському римо-католицькому костелі; історична конференція за участі відомих польських та українських істориків та краєзнавців та відкриття пам'ятного знаку.

Більше про вшанування історичної пам'яті та життя краян читайте на Depo.Хмельницький.