ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На Славутчині відкрили пам'ятний знак

Громада вшанувала полеглих під час Січневого повстання 1863 року
Depo.
31 серпня 2015 14:41
ФОТО: depo.ua
На Славутчині відкрили пам
На Славутчині відкрили пам'ятний знак

Воїни загинули під час битви з російськими окупантами у 1863 році поблизу Миньковець, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на публікацію в ФБ Jerzy Wójcicki.

Представники Славуцької Спілки Поляків та фонду "Свобода та Демократія" перед відкриттям пам'ятного знаку розповіли славутчанам про Січневе Повстання. Тоді загинуло більше сотні бійців, здебільшого поляків та українців, що боролися за свободу.

Віддати шану героям, та відкрити пам'ятний знак на місці битви Генеральний консул Республіки Польща в Україні у м. Вінниці Томаш Олейнічак, віце-консул Войцех Мрозовський, голова міжнародної спільноти «Свобода і демократія» депутат Варшавської міської ради Міхал Дворчик, професори Варшавського університету Роберт Чижевський, Ян Маліцький та Рафал Дзіцьовський, голова обласного відділення Спілки поляків Франц Міцінський та усі небайдужі до тих трагічних подій.

Відкрили пам'ятний знак у Миньковецькому лісі, де, як свідки минулого, лежить земляний вал, порослий травою і мохом, стоять могутні дуби, протікає невеличка річка, яку називають Кривава. 

Вшанували пам'ять полеглих молитвою, вогнем лампадок та квітами.

Більше про історичні пам'ятні дати читайте на Depo.Хмельницький.