На школярах "нагрівають" руки, заставляючи купувати підручники

Так вважає голова Хмельницької облради, коментуючи відсутність підручників для учнів 4-7 класів

Валентина Моісеєнко
Шеф-редактор регіональної редакції Depo.Хмельницький
На школярах "нагрівають" руки, заставляю…

Учні середньої ланки мають вчитися без підручників. Дотепер вони не надійшли в школи області, повідомляє Depo.Хмельницький.

Міністерство освіти розробило нову програму із новими підручниками на поточний навчальний рік для середньої ланки школярів. Вчителі ж вперше мали вибрати, за якою програмою їм йти. Та така "демократія" зіграла злий жарт.

"На превеликий жаль, багато шкіл, багато педагогів не були готові до такого вільного вибору і це затягнулося в часі, власне цей процес вибору підручників. Міністерство нераз продовжувало терміни обрання підручників на репозитарії, це і стало причиною для сьогоднішньої ситуації", - каже начальник департаменту освіти та науки Хмельницької ОДА Олег Фасоля.

А ще - Міносвіти вирішило фінансувати це нововведення 50 на 50 - держбюджет і місцеві кошти. До цього вже не готові були місцеві депутати."Ми справимся, але не можна ставити перед фактом. Нас практично поставили перед фактом за 2 - 3 тижні, рішенням Кабміну, шо ми маємо це купити з власної кишені, з обласного бюджету, - обурюється  голова Хмельницької облради Іван Гончар, проте оптимістично додає, -практично в всіх містах ми передбачили субвенції, ми не світили їх в бюджеті обласному, але все передбачили - практично 7 мільйонів на область буде закрито за рахунок місцевих бюджетів. Підручники будуть, повірте будуть і навіть до 5 вересня, думаємо, закупимо і розвеземо на райони".

Ситуація має корупційний підтекст і дуже комусь вигідна, переконаний очільник облради. Хтось навмисне створює ажіотаж і змушує відповідальних батьків тратити гроші.

"Я цікавився - підручники є надруковані, практично я думаю хтось на цьому хоче нагріти трошки руки. Я впевнений в цьому на всі сто.

Я думаю, що батьки повинні домагатися підручників, так як в законі про середню освіту написано - підручниками для навчального процесу забезпечує держава безкоштовно. І ніхто ще Закон цей не відміняв", - категорично заявляє Іван Гончар.

Варто сказати, що ціна підручників для учнів 4-7 класів коливається від 50 до 250 гривень. Отож, на посібники для школяра батьки можуть викластися в середньому на 720 гривень.

Батьки, звісно ж, не тішаться з такої нової програми і потихеньку запасаються гаджетами, адже електронні підручники вже давно є і у вільному доступі. Проте не вважають це виходом із ситуації і хочуть, аби діти вчилися за класичними підручниками.

Більше про освіту і краян читайте на порталі khm.depo.ua.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme