На що хмельничанам пропонують витратити гроші Бюджету участі (ІНФОГРАФІКА)

Цього разу зі 102 ініціатив-претендентів успішно пройшли конкурс 28 проектів 

На що хмельничанам пропонують витратити…

Цьогоріч містяни подали на розгляж комісії 102 проекти на загальну суму 12,6 млн грн. До голосування допустили 28 проектів, які відповідають вимогам Положення про бюджетування за участі громадськості (Бюджет участі).

Найактивнішими є хмельничани віком від 35 до 46 років, а от зі всіх 79 учасників - 73% жінок. Що ж до проблем, а відтак ініціатив, то найбільше їх у галузі освіти. Містяни подали у цій сфері 73% усіх проектів. Найменше - 3% ініціатив стосувалися розвитку спорту.

Фактично кожен третій проект знайшов підтримку й має шанс отримати фінансування на реалізацію. Вартість реалізації проектів досить різна: від 49 до 150 тисяч гривень. В загальному пропоновані проекти "тягнуть" на 3 408 783 грн.

З-поміж проектів 8 стосуються галузі освіти, 6 - культури, 5 - охорони здоров'я, 4 - соціального захисту, 3 - житлово-комунального господарства та 2 - спорту.

Пропонують один загальноміський проект, решта - розкидані мікрорайонами. Найініціативнішими виявилися жителі центру - 8 проектів та Південно-Західного мікрорайону - 6.

Минулоріч до фіналу дістався 31 учасник із 40 на старті. Відтак, за дев'ятьма критеріями 17 проектів подолали прохідний бал у 22,5 пункта. А на їх фінансування з бюджету обласного центру виділили 1 млн 40 тис грн.

Порівняно з минулим роком цьогоріч збільшили обсяг коштів на реалізацію одного проекту зі 100 тис. грн до 150 тис. грн. Серед змін також вік осіб, котрі можуть подавати проекти, якщо раніше лише ті, кому виповнилося 18 років, то цього року 16-річні особи теж мають право подавати свої проекти. Важливо, що проект автор має подати особисто. Від одного автора може надходити не більше двох проектів.

І двоє містян таки скористалися таким правом. Так, Наталя Гринишин ініціює створення культурно-просвітницького центру для внутрішньопереміщених осіб та облаштування освітніх кабінетів для школярів у лікарнях. Сергій Бабій - створення соціально-культурної спільноти для людей похилого віку "Молоді серця" та проект "Вчимось жити толерантно" для освітніх закладів.

Містяни подавали свої ініціативи з початку вересня і до 22 числа.

Вже з 8 листопада 2018 року розпочнеться голосування за проекти, яке триватиме по 22 листопада 2018 року. Голосування за проекти здійснюватиметься тільки через електронний сервіс "Громадський проект".

Чиї ж ідеї отримають найбільшу пітримку і, зрештною, гроші на їх реалізацію, в мерії обіцяють повідомити до 29 листопада.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme