На Росії в будинках пристарілих старців не доглядають, а катують

У Свердловській області зараз йде слідство щодо колишнього священика Олексія Новоженова, організатора притулків для бездомних людей похилого віку
Depo.
11 травня 2016 10:20
ФОТО: depo.ua
На Росії в будинках пристарілих старців не доглядають, а катують
На Росії в будинках пристарілих старців не доглядають, а катують

В одному з його притулків, який знаходиться в Єкатеринбурзі,  майже місяць голодували 48 безпомічних інвалідів і пенсіонерів,повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на rus2web.ru
Скільки точно притулків було у фонду Олексія Новожилова "Домов старчєства" — сказати важко. Тільки за останні п'ять років у директора, за його словами, "відкривалася і закривалася" близько десяти установ.

На Росії в будинках пристарілих старців не доглядають, а катують - фото 1

В ці притулки місцеві органи соціального захисту направляли людей похилого віку, інвалідів та безпритульних. Ніякого офіційного письмового договору не було — коли в державних установах не вистачало місць, відправляли до Новожилова. 

Поки в квітні цього року не спливла назовні інформація про те, що в екатеринбурському відділенні гинуть 48 інвалідів і людей похилого віку.

Першого квітня жителька Єкатеринбурга Абдуліна Ірина поїхала до притулку, щоб відвідати свого колишнього чоловіка Олександра Копытина, з яким вона розійшлася 20 років тому. Він дзвонив і скаржився, що над ним знущаються, морять голодом. Коли жінка приїхала в притулок, побачила жахливу картину" "Там була ціла кімната паралізованих людей, були сліпі, — розповідає Абдуліна. — Якщо б раптом там почалася пожежа, все б загинули. Два тижні всі ці люди були без їжі. Там стояли лише три мішки з геркулесом, горохом і пшенкой. Більше нічого не було, — згадує Абдуліна. — Коли я туди зайшла, приміщення нагадувало концтабір: виснажені люди похилого віку пересувалися по кімнатах як зомбі".

Абдуліна викликала "швидку", поліцію та журналістів, проте комусь прибулі медики вже не змогли допомогти. "Один чоловік три дні лежав голий на підлозі і не подавав ніяких ознак життя. Його відвезли в лікарню, де він помер від виснаження, лікарі не змогли врятувати. У когось був накладений гіпс, під яким через відсутність медичного спостереження вже починало все гнити", — говорить Абдуліна. Тим більше, що одна жінка в притулку була психічно хвора і била людей похилого віку". 

За її словами, в притулок людей відправляли соціальні служби, які обіцяли, що за старими будуть доглядати доглядальниці, регулярно оглядати лікарі, буде гарний триразове харчування.

У людей забирали паспорти. Олег Семенов потрапив у притулок на початку цього року: йому 49 років, він нещодавно звільнився з колонії, і сюди його направила соцзахист як бездомного. При надходженні керівництво притулку забрало у нього документи "на тимчасове зберігання"
У постояльців також забирали банківські картки: як стверджують літні люди, їх пенсії знімало керівництво "Будинку" під приводом оплати спільних потреб установи.

"Там же лежали заслужений архітектор і металург, пенсії у яких теж великі, але вони ці гроші втратили, — говорить Абдуліна, з старих щомісяця керівництво притулку отримувало приблизно півмільйона рублів. Є підстави думати, що всі кошти йшли в кишеню директора закладу Олексія Новожилова."

На Росії в будинках пристарілих старців не доглядають, а катують - фото 2


 Директор "Будинку" заявляє, що всі документи в притулку відповідали вимогам Міністерства соціальної політики, заклад багато разів перевіряли і не знайшли порушень.
За версією самого Новожилова, його обмовили колишні співробітники: "Те, що людей не годували, і вони були надані самі собі — це неправда. Слідчий комітет дасть оцінку і журналістам, які видали неперевірену інформацію", — заявляє він.

На Росії в будинках пристарілих старців не доглядають, а катують - фото 3

З розповіді директора виходить, що колишні співробітники центру ініціювали скандал в пресі і відібрали у нього два притулку з трьох наявних. 
Про Новожилова відомо, що він колишній православний священик. Єпархія на кілька років заборонила йому служіння, з якої причини — точно не відомо. Але ні це, ні скандали з притулками не завадили Олексію Новожилова в цьому році висунутися на праймеріз кандидатом від "Єдиної Росії" в нове скликання думи Каменска-Уральського.

Правоохоронні органи Єкатеринбурга порушили кримінальну справу.  Олексія Новожилова звинувачують у знущаннях над людьми похилого віку та інвалідами і ненадання їм належної допомоги. Йому загрожує покарання у вигляді примусових робіт на строк до п'яти років або до десяти років позбавлення волі. Слідчі з'ясовують також, на що були витрачені гроші, які вилучалися у людей за утримання у притулку.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький