На Хмельниччині затримали двох агентів РФ, що планували підірвати автівки вісьмох депутатів
У Кам'янці-Подільському затримали двох агентів ФСБ, що готували низку терактів проти місцевих депутатів

Про це повідомили в пресцентрі СБУ, передає Depo.Хмельницький.
Як зазначено, контррозвідка СБУ затримала двох агентів ФСБ, які готували вибухівку для здійснення терактів проти вісьмох депутатів Кам’янець-Подільської міськради на Хмельниччині. Фігуранти виготовляли саморобні вибухові пристрої (СВП), які мали закласти під автівки потенційних жертв та підірвати.
Співробітники СБУ завчасно викрили ворожі наміри і затримали агентів на етапі виготовлення вибухівок в орендованій квартирі у центрі міста.
За даними слідства, однією з виконавців замовлення РФ виявилась 24-річна місцева наркозалежна, яка шукала гроші "на дозу" у Телеграм-каналах. Там її завербував російських спецслужбіст, який згодом дав їй "тестове" завдання – підпалити три адмінбудівлі сільрад на території регіону.
Для вчинення злочину дівчина залучила свого 57-річного співмешканця, який в ролі водія супроводжував агентку на потрібні об’єкти.
Потім вони отримали від окупантів інструкції на виготовлення СВП, а також гроші на закупівлю складових до вибухівки та оренду конспіративної квартири.
Надалі агенти мали встановити депутатські авто та провести біля них дорозвідку, щоб закласти вибухові пристрої. Під час обшуків у затриманих вилучено складники для СВП та мобільні телефони із доказами роботи на ФСБ.
Слідчі СБУ повідомили фігурантам про підозру за ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану за попередньою змовою групою осіб). Наразі зловмисники перебувають під вартою без права внесення застави. Їм загрожує довічне ув’язнення з конфіскацією майна.
Нагадаємо, правоохоронці затримали агентів РФ, що вчинили теракт біля ТЦК у Кам'янці-Подільському.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький