UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

На Хмельниччині стартувала операція "Новорічна ялинка 2020"

Тих, хто незаконно зрубує деревця, або ж їх продає, поплатяться чималенькими штрафами

На Хмельниччині стартувала операція "Нов…

На Хмельниччині розпочалася операція "Новорічна ялинка 2020", передає Depo.Хмельницький за інформацією природоохоронців області.

З метою посилення державного контролю за охороною лісів від незаконних рубок хвойних насаджень у передноворічний період 2020 року, Держекоінспекцією в області спільно з правоохоронними органами та державною лісовою охороною розпочато щорічну природоохоронну операцію "Новорічна ялинка".

За самовільну заготівлю ялинок за кожне незаконно вирубане або пошкоджене до ступеня припинення росту дерев (незаконно добуту одну ялинку з пнем в діаметрі до 10 см) на лісопорушника накладається штраф на фізичних осіб в розмірі від 510 до 1020 грн, на посадових осіб від 2550 до 5100.

За реалізацію незаконно зрубаних новорічних ялинок встановлені великі штрафні і карні санкції у відповідності до статті 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення. За порушення порядку придбання чи збуту об'єктів тваринного або рослинного світу - тягне за собою накладення штрафу від 30 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (510 грн – 1700 грн), а ті самі дії вчинені в межах природно-заповідного фонду - штраф від 100 до 215 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700 грн – 3655 грн).

Також, за кожне самовільно зрізане дерево нараховується шкода, заподіяна лісу незаконним вирубуванням та пошкодженням дерев, розмір якої залежить від діаметра пня зрізаного дерева. Так, за незаконне вирубування або пошкодження до ступеня припинення росту хвойних дерев віком до 41 року в грудні - січні розмір шкоди обчислюється за таксою, збільшеною у 3 рази.

Державна екологічна інспекція у Хмельницькій області закликає громадян купувати лише ті ялинки, які марковані биркою чи спеціальною стрічкою зі штрих-кодом, що підтверджує законність її заготівлі та реалізації, а також дозволяє покупцю дізнатись походження купленого деревця завдяки спеціальному он-лайн сервісу https://open.ukrforest.com/. У випадку, якщо інформація на сайті відсутня це може свідчити, про сумнівне походження ялинки.

Нагадаємо, лісівники області заготовили на свята більше 13 тисяч ялинок.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"