На Хмельниччині роботодавець примусово виплатив ексвійськовому майже 90 тис. грн компенсації
Підприємець проігнорував вимогу закону і не виплатив чоловікові компенсації за весь період проходження строкової служби
- Хмельницький
-
28 січня 2020 08:32

Про це інформує пресслужба Держпраці, передає Depo.Хмельницький.
Наприкінці минулого року, під час інспекційного відвідування сільськогосподарського підприємства інспектори праці управління Держпраці у Хмельницькій області встановили порушення соціальних та трудових прав працівника, на період проходження ним строкової служби. Інспекційне відвідування проводилося за зверненням працівника про порушення щодо нього законодавства про працю.
У своєму зверненні колишній військовослужбовець скаржився на невиплату підприємством компенсації за весь період проходження строкової служби.
На місці інспектори з’ясували, що роботодавець грубо порушив норми статті 119 Кодексу Законів про працю України, відповідно до якої "За працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом, у тому числі шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності і у фізичних осіб - підприємців, у яких вони працювали на час призову. Таким працівникам здійснюється виплата грошового забезпечення за рахунок коштів Державного бюджету України відповідно до Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей".
На виконання припису керівник сільськогосподарського підприємства добровільно сплатив середній заробіток у сумі 88 тисяч 850 гривень.
Підприємство виконало припис в установлений у ньому строк, тому заходи до притягнення об’єкта відвідування до відповідальності не вживаються, - кажуть у Держпраці.
Нагадаємо, на Хмельниччині сплатить кількасоттисячний штраф за неоформлених працівників.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький
Всі новини на одному каналі в Google News
- 23:23Синоптики прогнозують на 17 вересня негоду: Де очікувати злив
- 17:55 Кравченко: 57 прокурорів зі статусом інвалідності були звільненні після перевірок
- 12:39Двоє чоловіків жорстоко зґвалтували неповнолітню на Хмельниччині ФОТО
- 21:22На Хмельниччині впала вітровимірювальна вишка, один працівник загинув, інший травмувався
- 20:23Крупа на волі: За ексголову Хмельницької МСЕК, що оскандалилася на незаконному збагаченні, врешті-решт внесли заставу
- 08:27В ніч на 10 вересня Хмельниччину атакували ракети. Завдано руйнувань, поранено трьох людей
- 08:35Вналідок вибуху гранати в Хмельницькому чоловіку відірвало руку. Є ще поранений
- 10:02Міноборони оновило порядок виплати допомоги родинам загиблих військових
- 13:52Фатальна цигарка: На Хмельниччині в пожежі загинув власник квартири (ВІДЕО) Відео
- 10:33Сьогодні вночі Хмельниччина зазнала чергової атаки з неба
- 12:28 З початку вересня рф атакувала Україну більш як 1 300 дронами, майже 900 КАБами і пів сотнею ракет різних типів
- 10:21На Хмельниччині згоріли двоє людей у власній домівці
- 16:05 Майже рік просиділа під вартою: Скандальній ексголові Хмельницької МСЕК Крупі дозволили вийти під заставу
- 12:30 Рада схвалила відновлення трансляцій засідань парламенту, але з середини вересня
- 19:59Наслідки атаки: Під завалами у Хмельницькому знайшли тіло чоловіка
- 08:05Хмельниччина зазнала масованої атаки ракет та дронів вночі 3 вересня ФОТО
- 20:37Молодик з Хмельниччини намагався вивезти за кордон бурштину на пів мільйона гривень (ФОТО) ФОТО
- 11:44У Хмельницькому озброєний чоловік напав на військового
- 09:03В Укргідрометцентір спрогнозували, якою буде погода в Україні у вересні