На Хмельниччині облаштовують літню резиденцію графа Мархоцького

Волонтери зі Львова, Хмельницького та Польщі уже працюють на території колишньої Миньковецької держави

Волонтери допомагають підготувати до прийому гостей літню резиденцію графа Мархоцького в Отрокові, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на Суспільне.

На табірний збір у резиденцію приїхали волонтери з Хмельницького, Львова та з Польщі.

За словами волонтера Дмитра Прудивуса, цього року приїхали за запрошенням власника маєтку Ігоря Скальського, який планує з наступного року, коли закінчиться карантин, облаштувати маєток в автентичному стилі для гостей.

"Цього року ми прибули в маєток, аби допомогти облаштувати його для туристів. Цих кілька днів будемо вирубувати кущі на гротах, ремонтувати стіни, тестувати чани, будемо облаштовувати кімнати в маєтку", – каже Дмитро Прудивус.

Додає, що кожна кімната в маєтку буде обладнана та обставлена меблями під певний стиль. Над яром, що розташований за маєтком, готують оглядовий майданчик, де ввечері відбуватиметься лазерне шоу.

"Ми планували цього року проводити фестиваль, але карантинні реалії змінили всі плани. З’їзд волонтерів – поки єдине, що ми можемо зробити цього літа", – каже власник літньої резиденції графа Мархоцького Ігор Скальський.

На території колишньої Миньковецької держави у волонтерах є постійна потреба, тому всі охочі можуть приїжджати до Отрокова вже в ці дні, аби допомогти облаштувати маєток. Заїзди волонтерів плануються аж до зими.

Довідково

Миньковецька держава — самопроголошена держава, створена подільським шляхтичем Ігнацієм Сцибор-Мархоцьким (1749–1827), власником Миньковецького ключа в тогочасному Ушицькому повіті Подільської губернії. Тут для внутрішнього вжитку випускали власні гроші, а відносини між мешканцями базувалися на законодавчих актах.

Одним із найперших та найсерйозніших кроків правителя Миньковецької держави було звільнення своїх селян від кріпосної залежності та дарування їм особистої свободи. Про це йшлося в особливому акті, урочисто проголошеному 1 січня 1795 р. Цей акт "скасовував панщину і натомість запроваджував обов'язок селян платити чинш".

Другим важливим кроком Мархоцького було створення суду. Існував суд апеляційний та адміністративний. Кожне село мало свій колегіальний суд, що розглядав справи як перша інстанція. Суд другої (вищої) інстанції був у Миньківцях. У своїй діяльності він керувався статтями і положеннями римського права.

Історія незвичної держави протрималася 40 років.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький