UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

На Хмельниччині намагаються знайти шляхи фінансування протитуберкульозних закладів

З квітня має запрацювати за "новими правилами" КНП Хмельницький протитуберкульозний диспансер

Валентина Моісеєнко
Шеф-редактор регіональної редакції Depo.Хмельницький
На Хмельниччині намагаються знайти шляхи…

Як в умовах реформи системи охорони здоров'я та реорганізації обласного протитуберкульозного диспансеру забезпечити якісну меддопомогу – дискутували в Хмельницькому Будинку рад. Представники влади та чиновники від медицини намагалися зрозуміти чим можуть допомогти міжнародні фінансові організації-донори ООН.

Як каже директор КНП Хмельницький протитуберкульозний диспансер Сергій Василенко, реформи, які тривають в Україні, далеко неоднозначні. Бюджетна лікарня тепер стає некомерційним підприємством, яке має навчитися працювати за новими правилами.

"Ми від одного берега відірвалися - і пливемо до другого берега, - каже лікар. - Чи допливемо ми туди - до другого берега, чи потонемо. Нам треба знайти відповідь, тому що те, що пропонує Національна служба здоров'я України для забезпечення оплати праці та медичних послуг - є вкрай мало. Аби кардинально не скорочувати тубслужбу,  треба шукати нових можливостей фінансування."

Своє бачення розвитку тергромад та участь у співфінансуванні у сфері протидії туберкульозу на вторинному-третинному рівнях громадської організації Центр Муніципального Менеджменту (Хабітат) доносив присутнім її керівник - Олександр Затолокін.

Перспективи намагалися у цьому знайти й очільники області, аби стати частиною програм співфінансування, що пропонують Міжнародні фінансові програми ООН та Хабітат.

Насьогодні в області є близько тисячі хворих на туберкульоз, в тому числі 578 - вперше виявлених. І, незважаючи на те, що ситуацію називають контрольованою і вона в області має позитивну динаміку на загальнодержавному фоні, працювати є над чим.

Новостворене комунальне неприбуткове підприємство утворене на вимогу Національної служби здоров'я України і за "новими правилами" працювати мусить уже з 1 квітня.

Як каже Сергій Василенко, пропоновані проекти програми ООН-Хабітат можуть допомогти не лише повноцінно функціонувати обласному протитуберкульозному диспансеру, а й надавати якісну профільну допомогу хворим на сухоти. Мова йде й про створення мережі в 58 спеціалізованих кабінетів в ОТГ області.

На зібрані обговорили перспективи створення регіональної чи регіональних програм протидії туберкульозу, створення Міжнародного медичного центру, "Хмельниччина – XXI" та плани залучення інвестицій.

Нагадаємо, наприкінці 2019 року Сергія Василенка призначили на сесії облради директором комунального некомерційного підприємства "Хмельницький обласний протитуберкульозний диспансер" Хмельницької обласної ради.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme