На Хмельниччині існує велика загроза виникнення пожеж в екосистемах

На засіданні ТЕБ та НС в Хмельницькій ОДА обговорили алгоритм дій, спрямованих на недопущення загорянь в екосистемах

У зв’язку з різким зростанням кількості пожеж в екосистемах, що зареєстровані цьогоріч в області, необхідно активізувати заходи з їх запобігання, а також залучити для допомоги рятувальникам, які займаються ліквідацією таких пожеж, додаткові матеріальні резерви на місцевому рівні, - зазначив на засіданні ТЕБ та НС при Хмельницькій ОДА начальник управління з питань цивільного захисту населення облдержадміністрації Юрій Корева, передає Depo.Хмельницький.

За словами Кореви, синоптики прогнозують теплу та посушливу погоду наступних декілька тижнів. Таким чином, подальше підвищення класу пожежної небезпеки на території області може сприяти збільшенню, як кількості пожеж в природних екосистемах, так і їх площі, спровокувати виникнення масштабних лісових пожеж, пожеж торфовищ, а також завдання значних матеріальних збитків.

Начальник ГУ ДСНС в області Едуард Братко додав, що з початку 2019 року в області виникло 139 пожеж  у природних екосистемах на площі 142,5 га, з них 96 пожеж на загальній площі більше 95 га виникло в період з 1 по 8 квітня 2019 року (орієнтовні побічні збитки від пожеж в екосистемах склали понад 3 млн грн). Кількість пожеж, які довелося цьогоріч ліквідовувати рятувальникам, зросла вдвічі, в порівнянні з минулим роком. До того ж працівникам ГУ ДСНС довелося вжити надзвичайних заходів для ліквідації загоряння на території полігону ТПВ м. Хмельницького. Незважаючи на те, що пожежу локалізували дуже швидко, майже три дні рятувальники гасили осередки тління.

Після обговорення члени комісії вирішили з метою забезпечення оперативного реагування та запобігання виникненню надзвичайних ситуацій, пов’язаних з пожежами в екосистемах області доручити головам райдержадміністрацій та  рекомендувати міським головам, головам об’єднаних територіальних громад вжити заходів щодо забезпечення пожежної техніки необхідною кількістю паливо-мастильних матеріалів для своєчасного реагування, в тому числі за рахунок місцевих матеріальних резервів. Окрім того доручено активізувати проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи з зазначених питань серед населення.

Нагадаємо, другим питанням на засіданні розглянули ситуацію із вакцинацією проти кору та схвалили план проведення посиленої імунізації.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький