UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

На Хмельниччині чоловік відсудив заборговану вінницьким роботодавцем зарплату

Експрацівник охоронної фірми через суд домігся виплати боргу із заробітної плати

Тетяна Чорна
Журналіст регіональної редакції Depo.Хмельницький
На Хмельниччині чоловік відсудив заборго…
Вінницьке ТОВ підробило підпис на відомостях про виплату зарплати екс-охоронцю з Хмельниччини

Новоушицький районний суд частково задовольнив позов колишнього працівника до вінницького ТОВ та стягнув з підприємства на користь позивача заборгованість із заробітної плати та компенсацію втрати частини зарплати через порушення термінів її виплати.

Про це інформує пресслужба ХАС, передає Depo.Хмельницький.

Звертаючись до суду, позивач пояснив, що з кінця квітня 2020 року він працював у ТОВ на посаді охоронника відділу. Йому виплатили зарплату за травень 2020 року, а влітку почалися затримки з виплати. Через це у вересні чоловік написав заяву на звільнення за власним бажанням. За період з 1 червня по 4 вересня 2020 року йому не виплатили 16 787 грн нарахованої зарплати. Цю суму та 740 гривень компенсації втрат частини заробітної плати у зв’язку з порушенням строків її виплати позивач просив стягнути з підприємства-боржника.

Представник відповідача у судовому засіданні позов не визнала. Звернула увагу, що в нарахованій сумі заробітної плати, вимогу про стягнення якої заявив експрацівник, не враховані податки й військовий збір, які підприємство сплатило до бюджету. Окрім того заявила, що позивач отримав зароблені гроші, бо у відомостях на виплату готівки за червень-вересень 2020 року стоїть його підпис.

"Однак, відповідно до висновку експерта за результатами проведення судової почеркознавчої експертизи, підпис у відомостях ТОВ на виплату готівки за червень-вересень 2020 року виконав не позивач, а інша особа з наслідуванням його підписів", – йдеться у матеріалах суду.

Таким чином відповідач не довів, що заробітну плату за червень-вересень 2020 року позивач отримав особисто під підпис або вона була перерахована на особистий рахунок позивача, – констатує суд.     Водночас доводи представника підприємства щодо розміру невиплаченої заробітної плати, яка повинна визначатися з урахуванням сплаченого ПДФО та військового збору, суд уважає обґрунтованими.

Відтак за розрахунками, розмір фактично невиплаченої заробітної плати позивачеві становить 13 702 грн, а сума компенсації – 464 грн, які слід стягнути з підприємства на користь колишнього працівника.

Рішення ще не набрало законної сили та може бути оскаржене до Хмельницького апеляційного суду.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme