UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

На Хмельниччині будівлі мають стати доступнішими вже з квітня

З 1 квітня вступають в силу нові ДБН щодо обов’язкового створення безбар’єрного простору в Україні для маломобільних груп населення

На Хмельниччині будівлі мають стати дост…

На Хмельниччині будівлі мають стати більш доступними: з 1 квітня вступають в силу нові ДБН, повідомляє Depo.Хмельницький.

29 грудня 2018 року Мінрегіон опублікував нові державні будівельні норми щодо обов’язкового створення безбар’єрного простору в Україні для маломобільних груп населення, а саме ДБН В.2.2-40:2018 "Будинки і споруди. Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення". Норми офіційно вступлять в силу з 1 квітня 2019 року.

За даними Хмельницької ОДА, станом на кінець 2017 року на Хмельниччині проживає більше 127 тисяч осіб з інвалідністю усіх категорій, серед яких 97,6 тисяч осіб з інвалідністю загальних захворювань, 18 тисяч - з інвалідністю з дитинства, майже шість тисяч дітей з інвалідністю до 18 років, 21,9 - з ураженням опорно-рухового апарату, 2260 - з вадами зору, 1,6 тисяч - з вадами слуху, які потребують відповідних соціальних послуг.

Здійснено аналіз пристосування будівель та споруд доступністю для осіб з інвалідністю. У відсотковому співвідношенні стан доступності виглядає таким чином:

- об’єкти, на яких технічно можливо забезпечити вимоги державних будівельних норм у повному обсязі: повністю доступні - 9465 (63,4%); частково доступні - 3371 (22,6%); недоступні - 318 (2,1%);

- об’єкти, на яких технічно неможливо забезпечити вимоги державних будівельних норм у повному обсязі становить 1765 (11,9%), з них: частково доступні - 1218 (8,2%); недоступні - 547 (3,7%)

Заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе під час Форуму Асоціації міст України сказав: "Інклюзивність будівель і споруд - серед пріоритетів влади на державному рівні. Ми маємо приділяти більше уваги людям з інвалідністю, адже вони цього потребують. Крім того, громадяни з інвалідністю є працездатними та активними, і мають право на гідні умови праці, а влада має сприяти реалізації цих прав".

Нагадаємо, у житлових будинках заввишки чотири і більше поверхів пропонується обов'язково проектувати ліфти.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme