ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На Кам'янеччині вода у кожній третій криниці - небезпечна

Лабораторні дослідження криничної води не відповідає нормам за хімічними показниками
Depo.
29 липня 2015 08:47
ФОТО: depo.ua
На Кам
На Кам'янеччині вода у кожній третій криниці - небезпечна

Надто перевищений вміст нітратів у криницях дає підстави лікарям санстанції застерігати людей про небезпеку, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на Кам'янецький часопис Ключ.

Наразі тривають масштабні перевірки криничної та водопровідної води в усьому районі.

"За лабораторними обстеженнями, вода в кожній десятій криниці має значні відхилення за бактеріологічними показниками, а в кожній третій - не відповідає нормам за хімічними показниками. Фактично, ця вода є небезпечною для споживання. Щодо централізованого водопостачання з сільських водогонів, то там ситуація значно краща, джерела захищені, відсоток відхилень показників від норм дуже мізерний", - каже     начальник міськрайонного управління Головного управління Держсанепідслужби в Хмельницькій області Олег Керничний.

Як не дивно, і у місті найбільш безпечною є водопровідна вода. Причина в тому, що колонки мали б бути на балансі ЖЕКів, але ті не поспішають взяти їх на утримання, а отже періодичне очищення та дезінфекцію криничної води взагалі ніхто не проводить.

На Кам'янеччині вода у кожній третій криниці - небезпечна - фото 1

Тому, вважають фахівці така вода у сирому вигляді вкрай небезпечна.

"Це може призвести не лише до виникнення кишкових інфекцій, але й до розвитку гепатиту А", - стверджує Олег Володимирович.

Однією з основних проблем в цій ситуації вважає посадовець - відсутність культури споживання питної води. Кожне джерело, криницю, бювет треба утримувати правильно, - тоді й не виникатиме загроз.

Більше новин про безпечне життя читайте на сайті Depo.Хмельницький.