На Кам'янеччині повернули громаді земель на мільйон гривень

Суд вирішив відібрати в недобросовісного орендаря 31 га наділів 

Depo.
20 березня 2017 14:14
ФОТО: depo.ua

За втручання прокуратури на Хмельниччині державі повернуто 31 га земель сільськогосподарського призначення вартістю більше 1 млн грн, повідомляє Depo.Хмельницький за інформацією прес-служби облпрокуратури.

Кам'янець-Подільська місцева прокуратура встановила порушення вимог законодавства при використанні земель сільськогосподарського призначення на території Староушицької селищної ради Кам'янець-Подільського району.

Ще у 2007 році між райдержадміністрацією та одним із громадян строком на 49 років укладено договір оренди земельної ділянки.

"Водночас, розмір орендної плати за користування нею становив лише 14 тисяч гривень у рік та тривалий час не змінювався. Вказана земельна ділянка використовувалась недобросовісним орендарем без проведеної нормативної грошової оцінки, а тому ставка орендної плати у даному договорі була нижчою від визначеної Податковим кодексом України", - кажуть в прокуратурі.

Як повідомив заступник керівника місцевої прокуратури Олександр Гончар, за вказаних обставин місцевий бюджет та територіальна громада недоотримувала значну суму коштів. Тому, прокуратура, діючи на захист інтересів держави, звернулась до суду з вимогою визнати договір оренди землі недійсним.

Рішенням Кам'янець-Подільського міськрайонного суду позицію прокуратури підтримано, 31 га земель повернуто до державної власності, що дає можливість реального задоволення особистих потреб жителів Кам'янець-Подільського району в отриманні земельних ділянок.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп ВКонтакті, Фейсбук та Твітері